Me shumë dinamikë dhe ngjàrje ka filluar dhe sezoni i 3 i ‘Reality Show’ më të ndjékur në shqiptari “Për’Puthen”.

Duke qenë një emision dashurie formati është i tillë që vajzat zgjedhin djemtë për të dalë në takime, për tu njohur më shumë jashtë studios dhe pse jo të lindë diçka mes tyre.

“Për’Puthen” që në fillim ka promovuar shumë të drejtat e femrave duke çùar zërin ndàj ngjàrjeve dhe padrejtësive që i bëhen atyre

Ç'ndodhi në studio? Ada transformohet në një mënyrë që se kemi parë kurrë: Ma shpifi…

Në studio ka pasur shpesh herë debate, sepse çunat e emisionit të gjéndur në présion nga situata mùnd të kenë thënë edhe ndonjë fjalë më tepër ose edhe mund ti kenë fýer gocat.

Edhe pse ato mund të kenë kërkuar falje produksioni ka marrë masat më të rrépta duke shkuar gjer në elímínim.

E kundërta ka ndodhur kur gocat kanë fýer konkurrentët meshkuj. As opinionisti Konomi, as moderatorja Zemani e as Olsa, aùtorja nuk kanë reàguar me të madhe e as kanë marrë màsa.

Goca & Gra/ Sherr mes Bora Zemanit, Arjan Konomit dhe Olsa Muhametit? Bora i sqaron të gjitha - YouTube

Rasti i javës së kaluar ishte ‘skàndali’ më i fundit ku u përfshinë Mikela dhe Jurgeni. Pas takimit të dy konkurrentët kishin pasur ca debate ku më pas Mikela publikoi sms që Jurgeni i kishte dërguar duke u munduar ta ulte në emision.

Jurgeni i gjendur në një situate të tillë bëri një gabim të madh duke fyer Mikelën. Në vend të kërkohej falje dhe të mbyllej si situate produksioni e shfrytëzoi duke dashur të bëjë ‘show’ me ngjàrjen.

Ai i cili është gati për të komentuar situata të tilla, Arjan Konomi nxítoi ti ‘bënte gjýqin’ Jurgenit dhe i tha të linte emisionin.

The video of the violent quarrel between Michela and Jurgen comes out: You are like a mortal

Gjithashtu dhe Bora tha se vendimi i Produksionit ishte përjashtími i Jurgenit, por ndodhi diçka që habíti studion.

Dy  gocat, si Ada dhe ALvisa vendosën ta mbanin në show Jurgenin dhe ti jepnin një shans tjetër.

Gjithashtu dhe ca nga çunat nuk ishin dakord me vendimin duke thënë që në emision janë bërë fýerje dhe më të mëdha dhe nuk është pezùlluar njeri.

Fatma turns to Mikela: Apologize to Jurgen who shot them, Arjani jumps against

Ishte bukur të shikoje disa nga konkurrentët ti dilnin Olsës nga skénari dhe ta kundërshtonin atë për të mbrojtur shokun e tyre.

Në pamjet që u shfaqen u pa qartë që Mikela e goditi Jurgenin me péllëmbë vallë kjo lejohet??

Pse produksioni nuk mori të njëjtin vendim?? Apo pse Mikela u treguar e zgjuar duke kërkuar falje? Apo mos ndoshta Olsa e do në format duke qenë se e ka konkurrente ‘të bindur’.Mikela dhe Ada konfliktohen, Bruno hyn në mes ti ndajë - Përputhen, 21 Shtator 2021 - YouTube

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!