Në fillimet e karrierës së saj, moderatorja e programit të dashurisë Bora Zemani ka téntuar në tregun e muzikës ku ka publikuar disa këngë në YouTube.

Ka marrë pjesë në emisione dhe programe muzikore si ‘Top Fest’, ku në vitin 2009 u prezantua me këngën “Nuk ka humbur Parajsa”.

Këngë e cila u krijua nga kantautori Bojken Lako, i cili në atë periudhe kohore flitej të ishte në një lídhje dashurore me Bora Zemanin.

https://www.photojoiner.net/image/JvpALPIx

Kujtojmë se Bojken Lako ka vite i martuar me këngëtaren dhe miken më të ngushtë të Bora Zemani, Semi Jaupaj, ndàj një lajm i tillë i mbërrítur orët e fundit u bë víral përmes portaleve.

Lajmi për ndarjen e ciftit në fjalë e bëri të ditur publikisht vetë Semi Jaupaj këtë vit LIVE në “Festivalin e Kënga Magjike” ku tregoi se pavarësisht të gjithave mbetet ndër personat më të dashur për të.

Këngëtarja Semi Jaupaj, e cila aktualisht ndodhet brenda shtëpisë më të vëzhguar në Shqipër ka rréfyer historinë e njohjes me Bojken Lako, madje shton se me të është njohur që në moshën 15-vjeçare.

Martohet Bojken Lako dhe Semi, çifti bën dasmën e çuditshme

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!