Këto ditë, ish-konkurrenti i programit të dashurisë “Për’Puthen 2” ishte pjesë e një emisioni radiofonik “Ndryshe” ku u surprizua nga oferta që i erdhi me anë të një telefonate.

Duke qenë se Arbër Hajdari, opinionisti i Big Brother VIP të këtij sezoni është tepër i angàzhuàr me projekte të tjera kërkon të largohet nga programi ndaj i është kërkuar Mevlanit ta zëvendësoje.

Ai shprehet shumë entuziast dhe pranon menjëherë ofértën, madje shton se ka téntuar që nga sezoni dytë i këtij formati që të jetë pjesë e tij si banor, por nuk është pranuar.

Më pas ai pyetet nga moderatorja se kush është i preferuari tij dhe kush më pak i preferuari nga banorët e shtëpisë më të famshme në Shqipëri “Big Brother VIP”.

Mevlani tregon se ndër më të preferarit është Donaldi e ndërsa ai më pak i pëlqyeri për të është Arditi, ndàj produksioni i bën një lojë të dyfíshtë duke ímítuar zërin e Arditit në përballje telefonike me Mevlanin.

T'i thuash tjetrës k**** është nder?”- Konkurrenti i “Përputhen” reagon  ndaj Mevlan Shabës që i doli në mbrojtje 22-vjeçares së virgjër pas  përplasjes me Melisa Lleshin – Panorama Plus

Por për të mos e tepruar kùrthin, moderatorja deklaron se e gjitha kjo ishte një lojë dhe se Arbër Hajdari ka lídhur kontratë me këtë format televiziv ndàj nuk është i angàzhuàr me projekte të tjera.

Telefonata kùrth e kësaj jave rezultoi më se e suksesshme, teksa personazhi i përzgjedhur, Mevlan Shaba, ka rénë kokë e këmbë preh e provòkimit.

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!