Fundjavën e kaluar në “Për’Puthen-Prime” pati pesë elímínime për arsye të ndryshme nga ku tre nga to, Dori, Aleksandër dhe Artani u larguan me pretekstin se vajzat nuk kanë interes në njohjen e mëtejshme të tyre.

Ndaj do bëhet një zëvendësim i djemve të larguar, me konkurrente të rinj, ku dy nga to u prezantuar puntatat e kaluara në studion e Për’Puthen.

Ndërkohë nga pesë të elímínuarit, tre ishin të lartpërmendurit dhe dy ishin Bajo me Hysenin, të cilët pas një shérri bànal mes tyre, u mor masa me përjashtím definitive nga programi.

Por mesa duket, produksioni nuk është treguar i sinqertë me arsyet e vendimit për largimin e konkurrenteve.

Kujtojmë se ka qenë Aleksandër ai i cili ka pohuar se është larguar me dëshirën e tij që përpara xhirimeve të Prime-it.

E ndërsa moderatorja Zemani e solli në studio si një rast të përjashtùar nga vajzat, ndaj kjo bëri që vetë Aleksandër të publikojë në profilimin e tij bisedën me Olsën.

Olsa i bën thirrje që të jetë pjesë e programit, ndërkohë ky i fundit është i vendosur të largohet dhe të mos paraqitet më në program për shkak të padrejtësive dhe situatave të nevéritshme që u krijonin në studio.

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!