Pas një beteje të gjatë mes Noizy-t dhe Stresit si dy rivalë në muzikë, reperët vendosën të falnin njëri-tjetrin dhe t’i jepnin fund àrmíqësisë disa vjeçare.

Madje me publikimin e këngës “Po foli i fundit”, të gjithë vunë re se Stresi i kërkoi falje familjes së Noizy-t përmes vargjeve.

“Unë ty të fala nuk të çòj, por veç familjes tënde. Unë jam djali i Sali Lushës, kërkoj falje për do të shame”, shprehet Stresi në këngë.Ftesë në 5, Dasmë në horizont? Stresi rrëfehet tek Bieta, 2 Nëntor 2020,  Pjesa 2 - YouTube

Për të folur më shumë rreth këtij raporti, reperi ka qenë i ftuar në emsionin “Ftesë në 5” me Bieta Sulon.

Stresi tregoi më me detaje momentin kur të dy “ulën gjàkrat”.

“Asgjë, thjesht ka shumë vite që i bëhesh bàjat dhe njerëzve që keni 13 vjeç, su pòqët. Kur rritesh, e mendon dhe vetë. Gjithmonë të vjen në kokë. Ja kemi lënë adoleshencës. Protésta ime e moméntit është vetëm në studio”, u shpreh reperi.

Merr fund arratia/ Stresi: Ja cila është protesta ime e momentit. Reagimi i  tij kur Bieta i përmend Noizyn - Top Channel

Ajo që mori më tepër vëmendje ishte momenti në fund të kësaj interviste kur moderatorja e emisionit, e falënderoi dhe i ngàtérroi emrin me Noizy-n.

Nga ana tjetër, reàgimi i Stresit ishte mjaft epik pasi këtë ngàtérrése e mori me shumë sportivitet dhe të qeshura.

“E prisja se e ke ngatërruar njëherë. E parandjej 3 sekonda para. E thashë që mbaje mend që do ma bëjë sepse në intervistën që ke bërë me Noizyn i ke thënë Stres”, tha reperi.

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!