Modifikimi i fotove, duke theksuar format e dëshiruara si dhe duke e kthyer trupin në perfeksion, është kthyer në modë tashmë e sidomos nga personazhet publikë.

Alesia Bami, moderatore  në programacionin “E Diell”, bukuroshja më e re në moshë në moderim, në ekranin e Top Channel, inféktohét nga ‘Photoshopi’.

Në një foto postuar orë më parë në profilin e saj Instagram, ajo shihet më elegante nga ç’jemi mësuar ta shohim çdo të diele në rubrikën e Edi Manushit.

“Vipat e Bllokut” një faqe demàskuése për personazhet publikë shqiptar ka postuar të njëjtën foto të Alesias, por pa ‘Photoshop’, duke bërë krahasimin kështu si ishte dhe si u trànsformua.

Ashtu si shumë kolege te saja, edhe Alesia Bami qenka përdoruese e aplikacionit ‘Photoshop’, por në masa të reduktuara pasi ky detaj u kap shumë vonë pas daljes në ekran të Alesias.

May be an image of 1 person and smiling

NJË KËSHILLË PËR TË GJITHË Përdoruesve te app-it te ‘Photoshop’-it (kryesisht VIPAT e famshëm shqiptarë) nga faqja e lartpërmendur:

“Mos e përdorni tepër sepse do ngelni pa martuar për faktin se: Tjetër shohim e tjetër jeni.”May be an image of 1 person

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!