Big Brother Abania është një format që i ka munguar ekranit të Top Channel për rreth 4-vite shkëpùtje dhe sapo zërat dolën për rikthimin e këtij programi, ndjékësit filluan hulùmtimet për të gjetur personazhet konkurentë.

Por këtë vit BBA vjen në formatin VIP dhe hyrjet në shtëpinë e madhe do jenë personazhe publike, të botës së ‘ShowBizit’, përfshírë këtu këngëtarë, aktorë, moderatorë etj.

Aludímet ishin të shumta dhe emrat nuk kishin të ndalur, çdo ditë zbùlohej nga një i tillë, pavarésisht se çdo gjë mbetet për tu verifikuar pasi një ndér rregullat kryesorë të këtij programi është mbajtja sekret e identitetit të konkurrenteve.

Sara Hoxha opinioniste e Big Brother Vip?/ Arbana Osmani publikon videon që  shton dyshimet | CNA.AL

E ftuar para pak ditësh në TAR, producentja e këtij programi, Lori Hoxha na jep detaje në lídhje me formatin në fjalë:

“Opinonistët janë dy. Është një grua dhe një burrë. Donim dy që të balanconim njëri-tjetrin dhe të kishim sa më shumë opinione të mira. Po ashtu janë shumë karaktere të ndryshme dhe janë në profile të ndryshme. Kështu që shpresoj të gjenden mirë dhe nuk janë afër mendjes. Nuk janë këto opinonistët që príten gjithmonë të jenë. Nuk është Arjan Konomi (qesh).”

Ndërkohë, Lori ka postuar në Instagram, një video gazmore teksa i drejtonte pyetje motra e saj dhe kjo e fundit jepte mendimin në lidhje me banorët e BBA, kjo gjë bëri që të aludohej se vetë Lori mund të ishte opinioniste në këtë sezon.

Arbana Osmani "luan" me fansat: Sara Hoxha do të jetë opinioniste në "Big  Brother Vip"

Si për të mos mbaruar me kaq, reagon moderatorja Arbana Osmani, e cila poston një video në llogarinë e saj Instagram, ku shihet Lori në karrigen e opinionistet teksa bëjnë prova gjenerale.

Mbí video Arbana shkruan “një nga opinionistet tona”. Vetëm 1 ditë na ndàn tashmë nga puntata e parë e këtij formati televiziv, nesër në mbrëmje çdo kuriozitet do shuhet në lídhje me opinionistët apo personazhet pjesëmarrës.

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!