Big Brother Albania VIP është ndër programet që prítet me pa durím të ndíqet nga publiku i gjerë shqiptar, sidomos këtë vit që vjen me një format tjetër në krahasim me 9 vitet e kaluara.

Formati VIP, duke na sjellë në shtëpinë e madhe të Big Brother ALBANIA personazhe të botës së ‘ShowBizit’ shqiptar por edhe të trevave shqiptare.

Flitet se data e fillimit të programit ishte data 1 Tetor, por duke qenë se ky program do trànsmetohet dy herë në javë, në mes të javës, saktësisht çdo të marte dhe të premte.

Vetëm 5-ditë na ndàjnë nga prítja e gjatë e fillimit të këtij programit, pikërisht me datë 5 tetor do fillojë trànsmetimi nén moderimin e Arbana Osmanit në ekranin e madh të Top Channel.

Këtë njoftim na e bëri të ditur vetë moderatorja e këtij programi Osmani, përmes llogarisë së saj në rrjetin social instagram, ku shkruan “-5 ditë nga nisja e #bbvip dhe nuk ka si të mungojë takimi i pamungueshëm tek @tda_clinic për zbardhimin e dhëmbëve me Doktor Enon që kuron dhëmbët e mi tashmë prej disa vitesh”.

Jo me 1 Tetor, Arbana Osmani zbulon zyrtarisht kur fillon “Big Brother Vip”  | BoldNews.al

Orë ëm vonë ajo ka vijuar me InstaStory zyrtare promocione të datës së fillimit të “BBA VIP”.

Komentet ishin të shumta, pasi ndjékësit e këtij programi kanë një kohë të gjatë që presin një sezon të ri nga ky format televiziv.Zbulohet data zyrtare kur do të nisë transmetimin “Big Brother VIP”

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!