Big Brother është ndër programet me shikueshmërinë më të lartë të mundshme, dhe formatin e ri Big Brother VIP e kemi pritur me padurim të nisë këtë sezon.

Sipas burimeve ky emision pritet të fillojë ditën e parë të muajit tetor nën moderimin e Arbana Osmanit në ekranin e Top Channel ashtu si 8 sezonet e kaluara.

Që në momentin që u përfol se ky “reality show” do të kthehej në ekran nisën aludimet e shumta se kush mund të jenë personazhet e përzgjedhur për të marrë pjesë.Zbulohet një tjetër konkurrente e 'Big Brother VIP', është aktorja e njohur

Siç tashmë janë shpërndàrë thashéthémet,  konkurrentja e parë e këtij programit pritet të jetë Sheila Haxhiraj e ndërsa flitet se konkurrent i mùndshëm është edhe fituesi i sezonit të fundit të “Big Brother8”, Vesel Kurtishaj.

Ndërkohë dy emra të rinj janë zbùluar dhe bëhet fjalë për këngëtaren shqiptare Albërie Hadërgjonaj dhe aktorja Ema Andrea.

Së fundmi, gazetari Eraldo Rexha, pjesë e ekipit realizues të formatit të shumëpritur ka dhënë disa detaje për kanalin T7 Kosovë, por nuk është shprehur konkretisht me emra.

“Big Brother Vip do të fillojë në Tetor dhe ndryshe nga çdo sezon tjetër do të jepet dy herë në javë. Do të jetë një kast shumë mirë artistësh dhe pjesmarrësish VIP…”

Kujtojmë se ndër rregullat më kryesorë të këtij formati është ruajtja e anonimatit të konkurentë në program, edhe nga më të afërmit e tyre.

Ajo që dimë deri tani është se do të ketë VIP-a nga Kosova, të cilët pëlqehen dhe komentohen kudo.

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!