Reperi i famshëm me orígjinë greke i lindur në New York, Mad Clip ndërroi jetë mbrëmjen e djeshme pas një aksídénti tragjík me makinë në Vouliagmeni, Atikë.

Mediat greke raportojnë se 34-vjeçari po kthéhej nga dasma e një shoku dhe refùzoi t’i ndalonte pòstbllòkut të pòlicísë.

Ai kaloi 4 semaforë të kuq dhe në fund përfundoi duke e përplàsur Porschen e tij me një shtyllë. Përplàsja ishte aq e fortë saqë automjeti u shkàtërrùar plotësisht.

Reperi, emri i vërtetë i të cilit ishte Peter Anastasopoulos kishte një pasion të “çméndur” për shpejtësinë dhe makinat e shpejta.

Shërbimeve zjàrrfíkëse iu deshën orë të tëra për të nxjérrë trupin e pajetë nga makina. Grupit hetimor iu desh kohë që të zbùlonte se víktíma ishte reperi i njohur.

Ky lajm preku të gjithë fansat e tij, por edhe personazhe të njohur që kishin njohje me reperin.

Së fundmi, në lídhje me këtë lajm ka reàguar edhe reperi Stresi, që duket se ka pasur njohje me Mad Clip.

Ai ka postuar në Instagram një foto të reperit të ndjerë dhe është shprehur shumë i tríshtuar për ndàrjen e tij nga jeta.

“U prehsh në paq Mad Clip. Më vjen shumë keq për ty”, shkruan Stresi në një postim, teksa ai ka shprehur ngushëllimet dhe një personi të afërt të reperit grek.

 

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!