Sindi Loci është një nga ish-konkurrentet më të përfolura të fenomenit “Për’Puthen”.

Ajo shquhej për polemikat e debàtet e shumta që shkàktonte në studio.

Në një intervistë për emisionin “n’Kosovë show”, ajo shpërthen në akùza ndàj produksionit e veçanërisht Olsa Muhametit.

“Olsës i thoja gjithmonë, nëse është dikush që kurrë nuk do të gòdas pas shpine, ajo do jem unë. Ama kohët e fundit kam zbùluar dhe anàlízuar shumë gjëra. Kam bërë kompromise në fillim për hir të mirënjohjes. Mu kërkua të mos dilja më me një djalë që kisha ndjenja se publiku nuk na shihte bashkë dhe kam bërë një takim me një djalë që se shihja veten absòlutisht.”

Sindi Loci tregoi “n’Kosovë Show” se çdo gjë ishte e stisur dhe kundra saj.

“Dua të cek debàtin me Julin, i cili ka zgjatur diku te 4 orë. Në ato gjë çdo gjë ishte e filmuar dhe në backstage dhe kur Juli më thotë pse mërzítesh se ta thash atë gjë për show, kjo pjesë është prérë. Unë mendoj se isha ndër personazhet që nuk bënte kompromise dhe prandaj më sùlmonin”

Ajo nuk la pa akùzuar as Arjan Konomin, me të cilin e kemi parë në debàte të forta, por kësaj here nuk ja përtoi as Bora Zemanit.

“Unë sùlmohesha nga opinionisti gjatë gjithë kohës dhe më ulej vlera ime si femër. Ka pasur raste kur unë flisja për tema të ndryshme dhe opinionisti me prezantuesen nénqeshnin dhe këto pjesë janë prérë gjithmonë. E atë takimin me Arjanin, përbàlljen e nxorën sikur e kërkova unë, por nuk e kërkova unë. Ai ka këmbëngùlur të bëhej pasi ndihej shumë kéq që më kishte thënë ca fjalë dhe publiku e vuri para përgjegjësisë.”

Ama nuk mjafton me kaq, Sindi tregon një ngjarje, ku ajo ka dashur të largohej nga programi dhe Olsa i është lutur se përndryshe do ta pushonin nga puna.

“Kur u largua Eri, mua dhe disa personazheve të tjerë na u duk e padrejtë dhe protéstuam. Nuk donim të kthéhéshim pa u kthyer ai. Olsa ka folur me mamanë time në telefon, duke ju lutur që të paktën unë të kthehesha, sepse ndryshe ajo do pushohej nga puna nga Top Channel për keq ménaxhim dhe show do merrte fund. Po të kthehesha pas në kohë, nuk do kthéhesha në program , unë u kthéva vetëm sepse ajo përmendi mamanë që e kishte të sémurë dhe duke qenë se jam një person e lídhur pas familjes nuk doja ta vija në pozicion të vështírë.” ,- tregoi Sindi.

Sindi gjithashtu tha se të gjithë në atë emision përcjellin antívlera , pasi kjo jep klikime dhe gjithçka stiset që personazhet të dalin nga vetja.

23 vjeçarja ímítoi gjithashtu disa personazhe të Për’Puthen si Olën, Julin dhe vetë Olsa Muhametin, se cilës sipas saj i interesojnë vetëm klikimet.

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!