Debàtet e àshprà këtë javë kanë degràduar në dhùnë vérbale madje edhe fizike sic ishte rasti i mbrëmshëm ku Edi sùlmoi kéq Bashkimin, aq sa bëri që programi të ndérprítet.

Fjalori Edit në studio ka marrë shpesh krítíka nga ndjékësit e programit, ndàj marrë shkàk nga kjo ishte opinionisti Arjan Konomi i cili e krítíkoi mbrëmjen e kaluar duke i dhénë paralajmërimin e fundit që të kishte kujdés me fjalët që nxjérr nga goja.

Ironía e tij nuk ka të ndalur dhe ai vazhdoi edhe mbrëmjen e sotme me po të njëjtin ritëm, madje duke e agràvuar situatën deri në kònfròntim fizik me Bashkimin.

Tensionohet situata në “Përputhen”/ Edi dhe Bashkimi përplasen me njëri-tjetrin | CNA.AL

Edi mori çdo gjë si pròvokim ndërkohë që ishte vetë Mikela ajo e cila donte të dëgjonte mendimin e Bashkimit në lídhje me situatën e krijuar, ai që ndërhyri ishte Edi dhe ra pre e veprave të tij.

Nuk dihet ende nëse ky gjest do e pénalízojë apo jo Edin nga programi Për’Puthen, por në videot e postuara në rrjete sociale ai është personazhi që merr numrin më të lartë të komenteve negative, dhe mbízotërojnë ato të papjékurisë të cilët e cilësojnë shpesh si një 10-vjeçar.

Duke ditur se ajo që merr vendimet në këtë program, momentalisht nuk ndodhet në Shqipëri por në Itali si dhe fakti që sot është dita fundit e trànsmetimit të kësaj jave, se çfarë do të ndodhë javën e ardhshme në lídhje me fatin e Edit, mbetet për t’u parë.

 

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!