Konkurrentët e rinj të sezonit të tretë të Për’Puthen janë kthyer në epiqendra e të rinjve shqiptar, të cilët si fansa të zjàrrtë të programit, hulùmtojnë mbí të kaluarën e tyre.

Eduart Kuci, kosovari i ardhur nga Zvicrra posaçërisht për Për’Puthen është ndër djemtë më të pëlqyer në program nga vajzat konkurrente dhe jo vetëm por edhe nga ndjékësit në rrjete sociale.

Vetëm në pak ditë si pjesë e Për’Puthen ai ka arritur një numër të lartë ndjékësish në llogarinë e tij Instagram, pothuajse 80 mijë ndjékës në 10-ditë program.

Por djaloshin kosovar nga Zvicra e kemi parë edhe më përpara në televizion duke u intervistuar nga T7.

Edi ishte pjesë e labelit të njohur “On Records” ku nisi një karrierë muzikore, e cila nuk dihet pse nuk vazhdoi.

Rreth dy vitë më parë, në një intervistë për ‘Sevenbizz’ ai flet për jetën e tij private dhe planet për të ardhmen në tregun muzikor, si një reper dhe në të njëjtën kohë performon paraqitjen e tij.

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!