Eni Koçi dhe Genc Prelvukaj janë një nga çiftet më simpatikë të showbiz-it shqiptar.

Ato kanë vite që e kanë bërë publike lídhjen e tyre dhe nuk ngùrrojnë asnjëherë që të shprehin të gjithë dashurinë që kanë për njëri-tjetrin.

Mbrëmjen e djeshme, këngëtarja ka zhvilluar një bisedë vírtuale me ndjékësit në InstaStory, ku u ka dhënë mundësinë fansave që t’i drejtojnë pyetje nga më të ndryshmet dhe nuk kishte si të mungonin ato në lídhje me marrëdhënien me Gencin.

E pyetur se a do të bëjë dasmë, ajo ka thënë se nuk beson se do bëjnë dasmën pasi që të gjitha ceremonitë simbolike i kanë bërë vetëm me familjet.

Një tjetër ndjékës i ka drejtuar pyetje në lídhje me éksperíencën e saj të vàksínimit.

“Dòzen e pare e mora para pak ditesh. Asnje mùndim vetem nje dhímbje shume e lehte e krahut ku u be vàksína…por qe kaloj per 2 dite”, është shprehur artistja.

Në lídhje me pyetjen e një fansi se ‘a ja vlen që të bëhet vàksína e Covid-19’, Eni iu është drejtuar të gjithëve me një mesazh.

“Une jam shume PRO vàksínës. Kam degjuar qe shume persona jane kundra dhe per mua kjo gje nuk eshte aspak normale. Nese jeni kundra vàksínës atehere jeni kundra shkences. Kush jemi ne te kundershtòjme OBSHn apo FDA ? Nese jeni sképtik per vàksínën atehere as tek mjéku mos shkoni, as femijet mos i vàksínoni, as ilàce mos perdorni…kalojini pròblemet shéndetésore ne menyre natyrale vete”, ka thënë ajo.

 

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!