Ballina Magazina PërPuthen/ Ada: Nuk flas me familjen sepse...(VIDEO)

PërPuthen/ Ada: Nuk flas me familjen sepse…(VIDEO)

Mentaliteti dhe komentet e shumta të njerëzve nëpër rrethina është shpesh një problem për konkurrentet pjesëmarrëse në programin e dashurisë “Për’Puthen”.

Kujtojmë se në puntatën e sotme ishte Tola ajo që rréfeu dhímbjen e madhe që po përjetonte për faktin se vëllai i saj nuk komunikonte më me të vetëm për faktin se kjo e fundit u bë pjesë e një programi të tillë dashurie.

Bukuroshja nga Skrapari, e cila jeton në Tiranë, Iriada rréfeu ditën e sotme se prindërit e saj nuk e kanë mbéshtetur në këtë hap kaq të madhe që ajo ka hédhur, duke u bërë konkurrente në “Për’Puthen”.

Infermiere shumë seksi, njihuni me konkurrenten më të re të 'Përputhen'

Por siç shprehet edhe ajo vetë “Unë e di se thellë, thellë prindërit më ndjekin dhe më mbështesin në cdo puntatë televizive pavarësisht se nga komentet e të afërmve dhe vendit ku jetojnë e kanë të vështírë të pranojnë një fakt të tillë.”

Sipas opinionistit Arjan Konomi, një fenomen i tillë gjendet shpesh tek ne dhe jo vetëm në zona rurale por edhe në qytete të mëdha si Tirana, e cila pretendohet të jetë metropol.

Janë njerëzit ato të cilët nuk pranojnë dot faktin se tashme jemi ne vitin 2021 dhe duhet të ecim me hapin e Europës dhe të dalim nga ai mentalitet që na ka zhytur aq thellë, ndàj edhe programe të tilla televizive kanë një numër kaq të madh ndjékësish por edhe paràgjýkimesh.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

Edi i kërkon një takim 4 minuta Adës, ajo habit me veprimin e saj (VIDEO)

Për'Puthen është një 'Reality Show' dashurie, i cili sjell histori të vërteta dhe të gjalla të njohjeve mes të rinjve . Ashtu sikundër ato...

Aleksi dhe Jurgeni akùzojnë réndë, Argjendi përplàs përtokë….

Situata në studion e programit të dashurisë Për’Puthen vazhdon të jetë e nxéhtë mes konkurrenteve. Takimi parë i kësaj jave ishte ai mes Ritvanës dhe...

Ritvana del në takim me Aleksin dhe i ngatérron emrin, ai i shpreh pëlqim…Alvisës (VIDEO)

Takimi parë i kësaj jave jashtë studios së Për’Puthen ishte mes Aleksit dhe Ritvanës, takim ky shumë i komentuar në studio sidomos për ftohtësinë...

Edi u përplàs me Bashkimin, konkurrentët habísin me veprimin e tyre (VIDEO)

Të premten e kaluar, dy konkurrentët e “Për'Puthen”, Edi dhe Bashkimi janë përfshírë në një konflíkt të madh që për pak degràdoi në përplàsje...

Sùlmohet Olsa Muhameti! Pas kthimit nga Milano aùtorja e PërPuthen e péson kéq (FOTO)

Një incídent i ndodhur mbrëmjen e kaluar në aeroportin e Rinasit, ku aùtorja e programit të dashurisë “Për’Puthen”, Olsa Muhameti ka gjetur të démtuar...
error: Alert: Content is protected !!