Lajmi se Zaimina Vasjari, ka marrë një post pune në UKT si specíalíste në drejtorinë e Ujësjellës Kanàlizime në Durrës, në degën e Shijakut, u bë mjàft víral dhe u komentua gjerësisht.

Sipas dokumentit që u bë publik, këngëtarja është emëruar në këtë detyrë prej datës 10 qershor, ndërsa vendimi mban firmën e drejtorit të Ujësjellësit Spartak Kovaçi.

Mesa duket, këto lajme që qàrkùllojnë lart e poshtë nuk e kanë shqétësuar aspak Zajminën, e cila ka vazhduar pushimet pa e vràrë shumë mendjen.

Së fundmi, së bashku me familjen kanë vendosur që këtë fundjavë ta shijojnë në bregdetin shqiptar dhe këtë gjë e ka zbuluar vetë Zaimina përmes disa videove.

Ky është reàgimi i parë i këngëtares që prej bërjes publike të lajmit që mori dhenë, ndërsa asj nuk ia ndjen fare.

Ditën e djeshme një tjetër lajm i ngjashëm i ka habitur të gjithë. Gazetari Bledi Mane prej 3 vitesh tashmë punon si inspektor i Mjedisit në Kukës.

Në një dokument zyrtar thuhet se Mane emërohet në pozicionin Inspektor, sektoi Kukës, në sektorin e Polícisë Pyjore, pranë Inspektoriatit Shtetëror të Mjedisit, Pyjeve dhe Ujërave dega rajonale Kukës.

Ky urdhér ka hyrë në fuqi nga qershori i vitit 2018-të dhe mban firmën e kryeinspektorit Armando Lamaj.

Kujtojmë se pak kohë më parë bëri bujë lajmi i punësimit të gazetareve, Mira Kazhani dhe Bieta Sulo në Ujësjellës Kanalizime në Tiranë. I çuditshëm është fakti se si këta personazhe emërohen në të tilla poste të rëndësishme, duke pasur parasysh që nuk kanë as eksperiencën e as arsimimin e përshtatshëm, që është tepër i domosdoshëm për një punë në administratë.

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!