Ky sezon veror për shumë këngëtarë shqiptarë ishte mjaftë i ngjeshur me aktivitete e koncerte nëpër qytete të ndryshme të Shqipërise dhe jo vetëm.

Një nga këngëtaret në fjalë është edhe Dafina Zeqira e cili këtë vit publikoi disa hite të reja të cilat do jenë pjesë e albumit të saj më të ri me titull “Dafinë moj”.

Coveri i albumit në fjalë është gjithashtu shumë domethënës me një koncept  human në tërësi, ku bazohet në dashurinë që ka çdo nënë për fëmijën e saj.

Dafina Zeqiri zbùlon imazhin e saj në coverin e “Dafinë moj” dhe shihet në një fermë me dele rrethe  rrotull dhe me një qengj në dorë.

Një íde e tillë u komentua shumë nga fansat e Dafinës madje disa nga ndjékësit e kritiíuan për fjalë “goat” pasi sipas tyre është bebi i një dele jo i një dhíe.

Pas një debàti të hapur për imazhin e kafshës së fjalë, vjen edhe reàgimi i Dafinës :

Dafina Zeqiri - Dafinë moj Lyrics and Tracklist | Genius

“Po ta shohesh me vëmendje do të kuptosh që është bebi i një dhie dhe jo i deles. Sigurisht që unë e di më mirë kuptimin e coverit të artit tim”- ka shkruar ajo.

Një cover kaq interesant dhe i veçante ka térhéqur vëmendjen e shumë kolegeve të tjerë, artistë të fushës ku njëra ndër to madje ka “kopjuar” kopertinën e projektit duke nénqeshur me humor.

Bëhet fjalë për këngëtaren Enca Haxhia e cila  në një postim të orëve të fundit në llogarinë e saj Instagram, shihet me një qengj në dorë dhe me mbíshkrimin “Foto për albumin tim, Encë moj”.

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!