Reperja Tayna vazhdon me stilin e saj te te kënduarit, shpesh here  e shohim me “diss” me “freestyle” dhe sigurisht me bashkëpunime te cilat kthehen ne hite te menjëhershme.

Ndërsa Luli, ish-konkurrentë e programit me te komentuar te vitit “PerPuthen+40” e cila mori fame nga emisioni i dashurisë për deklaratat e forta dhe mentalitetin e hapur dhe të të thënurit troç të gjërave.

Kjo e fundit gjithashtu iu fut botes se muzikës duke realízuar dy kënge deri me tani, të cilat kanë klikime të shumta, pavàrësisht se shoqërohen me shumë komente negative.

Kujtojmë tekstin e këngës “Luje” ne te cilin shprehet tekstualisht “Luje, luje, luje krejt taka, taka, taka…” tekst ky i cili na doli si fraze edhe ne këngën e reperes Tayna “Taka”

Kenga “Taka” e Taynes, është publikuar vetëm një jave me pare dhe ka një shikueshmëri prej rreth 1.4 milion klikimesh duke e kthyer ne një hit veror.

Por ajo qe ndjékësit vënë re është teksti i cili na ngjason me atë te Lulit, te ‘PërPuthen “Sa mire po lun ti me taka, taka, taka”. Mos vallë Tayna kopjoi Lulin…? Këtë e gjýkoni vetë ju!

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!