Jemi mësuar që t’i shohim ish-konkurrentet e programit “PërPuthen” duke publikuar projekte muzikore, ku shumë prej tyre janë bërë hit, pavàrësisht krítíkave e komenteve negative ato sërish nuk janë ndalur.

Mbrëmjen e kaluar ishte Lindita Bimi, ish-konkurrentë e “PërPuthen+40” e cila publikoi këngën “Bòmba” me të cilën ëndë nuk ka arritur mbi 10 mije klikime.

Kujtojmë se para një muaji Lindita lancoi këngën e saj të parë “Coco” me të cilin nuk pati një sukses të madh, kënga e saj kishte një shikueshmëri prej deri në 500mije klikimesh deri me tani.

Pavàrësisht kritíkave të shumta në projektin e parë muzikon, Lindita Bimi u shpreh se kënga për të është një pasíon dhe se e bën të ndihet mirë, ndaj nuk do ndalet me aq.

Në këngën “Bòmba” Lindita veproi ndryshe, për të evituar disi komentet negative, duke çaktívizuar komentet në YouTube.

Videoklip i këngës përfaqëson denjësisht Linditën ashtu si edhe vetë titulli këngës “Bòmba”, ajo nuk tregon dot moshën e saj por konkurron hapur vajzat e reja të tregut muzikor.

E kryqëzuan për këngën e re, Lindita: Do këndoj deri sa të vdes

 

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!