Dragos Savulescu, bashkëshorti i Angela Martinit, ra në pràngat e polícísë ditën e djeshme pas një kohe të gjatë në arràtísje.

Ai u arréstùa në Mykonos bashkë me një tjetër person në ishullin e famshëm, ku ka shpénzuar shifra marràméndëse në restorante dhe jahte.

Për kàpjen e tij u përfshínë zyrtarët e Nën Drejtorisë së Polícisë së Mykonos.

Burri miliarder i Angela Martinit ka qenë i martuar e ka një vajzë, ja gjërat që nuk i dinim për të – Panorama Plus

Ndërsa media rumune Stirileprotv.ro, raporton se Savulescu ishte në shoqërinë e një krímínelí shumë të rrezíkshëm në momentin e arréstímit nga polícia.

Kjo réndon pozitën e tij përpara drejtësisë, por avokatët po përpíqen që këto prova të mos merren parasysh nga gjýkata.

Në lídhje me këtë ngjàrje ka reàguar për herë të parë edhe Angela Martini. Kjo e fundit ka postuar në Instastory vetëm emojin e një fytyre që qesh.

Përmes këtij emoji Angela siç duket do të tregojë se është e qetë dhe se situatën po përpíqet ta kalojë sa më pozitivisht.

Gjithashtu modelja ka shkruar në një postim tjetër: “Besa. Kontrollojeni në Google”.

Nuk e dimë se kujt ja drejton mesazhin në këtë rast, por mund t’ju dedikohet njerëzve që e kanë tràdhtuar në kto momente të vështíra.

Nga ana tjetër ajo ka fshirë lokacionin nga të gjitha postimet e saj në Instagrm, sepse kjo ishte mënyra se si policia ra në gjurmët e Dragos.

Një indície për arréstímin e Dragos, ishte fotoja që Angela Martini publikoi nga pushimet e saj në Greqi.

Ajo postoi në rrjetet sociale një foto të tyre ku po drekonin së bashku me shoqërinë, ndërsa pak më vonë një mikeshë e tij ndàu me ndjékësit imazh ku tregoi dhe vendndodhjen ku po qëndronin, në një restorant lukosoz në Mills.

Këto mund të qenë disa nga detajet që kanë shërbyer për zbùlimin e vendqëndrimit të tij.

Kujtojmë se në fillim të vitit 2019 Dragoș Savulescu, u dénua me 5.5 vjet bùrg, për përfshírjen e tij në një skàndal të madh ekonomik në Rumani së bashku me ish-kryebashkiakun e Konstancës, Radu Mazare, Cristi Borcea dhe të pandéhur të tjerë që u shpàllën fàjtorë për përvetësimin e një totali prej 114 milionë eurosh.

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!