Ballina Aktualitet Emine Çunmulaj reàgon ashpër ndàj ardhjes së Goran Bregoviç dhe i bën...

Emine Çunmulaj reàgon ashpër ndàj ardhjes së Goran Bregoviç dhe i bën kërkesën e veçantë Edi Ramës (

Ardhja e këngëtarit serb, Goran Bregovic në festën e birrës në Korçë ka sjellë mjaft reàgime të àshprà nga shqiptarët si dhe nga personazhe të njohur të ekranit.

Së fundmi, ka qenë Emina Çunmulaj e cila ka komentuar përmes rrjeteve sociale në lìdhje me këtë gjë.

“Ah sa bukur do ishte sikur legjenda e muzikes shqipe do ishte i ftuar ne Korçe dhe do ishte dorèzuar çelsin e Tiranes”, ka shkruar ajo në InstaStory.

 

Sipas saj, do ishte shumë më mirë nëse do të ftohej legjenda e muzikës shqipe, Sabri Fejzullahu sesa Goran Bregovic.

“Ose pse nuk ftohet legjenda e gjithë Ballkanit dhe jo vetëm e ish-Jugsllavisë. Pse nuk e sillni atë?”, është shprehur ajo.

Po ashtu, edhe tenori i famshëm shqiptar, Ramë Lahaj, i është drejtuar më herët me një letër kryeministrit Edi Rama për ardhjen e Goran Bregovic në Shqipëri. Lahaj ka shkruar se mund të ftojnë çdo artistë shqiptarë për të kënduar në festën e birrës, madje dhe atë vetë, por jo një këngëtarë që ka frymëzuar forcat serbe që vrànë shqiptarët e Kosovës.

“Tregohu burrë nji here në jetë e mos na lëndo ma shumë. Mos na i qìt krip plàgës. Unë jam vet artist, e misioni i artistit është me ndjèllë paqe përmes artit, por ky rast asht krejt ndryshe dhe ju e dini pse!”, shkruan Ramë Lahaj ndër të tjera.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

Aleksi dhe Jurgeni akùzojnë réndë, Argjendi përplàs përtokë….

Situata në studion e programit të dashurisë Për’Puthen vazhdon të jetë e nxéhtë mes konkurrenteve. Takimi parë i kësaj jave ishte ai mes Ritvanës dhe...

Ritvana del në takim me Aleksin dhe i ngatérron emrin, ai i shpreh pëlqim…Alvisës (VIDEO)

Takimi parë i kësaj jave jashtë studios së Për’Puthen ishte mes Aleksit dhe Ritvanës, takim ky shumë i komentuar në studio sidomos për ftohtësinë...

Edi u përplàs me Bashkimin, konkurrentët habísin me veprimin e tyre (VIDEO)

Të premten e kaluar, dy konkurrentët e “Për'Puthen”, Edi dhe Bashkimi janë përfshírë në një konflíkt të madh që për pak degràdoi në përplàsje...

Sùlmohet Olsa Muhameti! Pas kthimit nga Milano aùtorja e PërPuthen e péson kéq (FOTO)

Një incídent i ndodhur mbrëmjen e kaluar në aeroportin e Rinasit, ku aùtorja e programit të dashurisë “Për’Puthen”, Olsa Muhameti ka gjetur të démtuar...

E paprítur! E ftuara héq sandalen dhe gjùan drejt gazetarit të njohur (VIDEO)

Programi “E Diell” vjen çdo të diel në ekranin e Top Channel duke bërë bashkë të vegjël e të mëdhenj, kjo për shkàk të...
error: Alert: Content is protected !!