Një moment i papritur ka shoqëruar një koncert në Berat, ku këngëtarë të muzikës rock shqiptare kanë qenë të ftuar për të performuar.

Këngëtari Aleksandër Gjoka është ndjerë keq në skénë teksa performonte në natën e dytë të Festës së Miqësisë në Berat, ku dhe ishte i ftùar.

Fatmirësisht, bëhet me dije se tashmë ai është në gjendje të mirë shëndetësore.

Balkan Web bën me dije se Gjoka ka qenë duke kënduar dhe në një moment ka pasur pròbleme me tensíonin e lartë dhe nuk është ndjerë mirë në skénë.

Ambulanca ka mbërritur menjëherë në pedonalen e qytetit ku edhe është ímprovízuar skéna për koncertet dhe këngëtari Aleksandër Gjoka është dërguar së spítal.

Sipas burimeve nga Spítali Rajonal në Berat, bëhet me dije se këngëtari i njohur ka pasur pròbleme me tensíonin e lartë.Aleksandër Gjoka prezanton gruan dhe fëmijët, foto e rrallë familjare - Privé - Faqja Zyrtare

Ndërkohë, pasi ka marë mjékimin e nevojshëm gjéndja e tij shëndetësore është stabílízuar.  Gjithashtu mësohet se pasi është ndjerë më mirë ai është larguar nga spítali.

Aleksandër Gjoka ka qenë i ftuar për të kënduar në natën e dytë të Festës së Miqësisë mbrëmjen e djeshme në qytetin e Beratit.

Po ashtu, bashkë me të të ftuar kanë qenë edhe këngëtarët Redon Makashi dhe Elton Deda.

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!