Dy qytetarët shqiptarë nga Kosova që ecën me shpejtësi skëterrë 230 km/h në vendin tonë u bënë epiqendra e lajme këto ditë.

E teksa të gjithë po flasin për këtë çështje, ish-konkurrenti i “Për’Puthen”, Fation Kuqari sfídoi polícínë dhe “fluturoi” me veturën e tij luksoze.

Këtë gjë nuk e fshéh aspak dhe madje ka publikuar në rrjete sociale një video ku shihet teksa lëviz me shpejtësi mbi 215 km/h me veturën e tij të tipit ‘’Audi’’.

Kjo nuk është hera e parë në fakt që ish-konkurrenti bën të tilla veprime dhe i shfàq në mënyrë publike.

Ky lajm u bë mjaft víral, e mesa duket më në fund ra në “veshin dhe syrin” e polícísë dhe Faton Kuqari e mori ndéshkímin me gjòbë prej 40 mijë lekësh të rinj, sipas “Abc.al”.

Por a do shërbejë kjo për ndërgjegjësimin e tij? Epo, le të shpresojmë që po…

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!