Shumë javë pasi e kishte paralajmëruar publikimin e saj, Enca lançoi para disa ditësh këngën më të re “Rakia”.

Ashtu siç mendohej edhe nga fansat, këngëtarja kishte përzgjedhur si protagonist për klipin e saj ish-konkurrentin e “Për’Puthen” Beart Rexhepi.

Në videolip ata të dy shfàqen në skéna shumë të nxéhta dhe duke bërë lëvizje pròvòkuese në një shtrat.

Ata kanë vazhduar të ruajnë miqësinë me njëri-tjetrin përtej bashkëpunimit për këngën.

Madje Bearti ka konsideratat më të larta për Encën si njeri. Gjatë një interviste vírtuale, dikush nga ndjékësit e ka pyetur ish-konkurrentin e “Për’Puthen”:

“Si është Enca ku e njeh nga afër?”.

“Njeriu më pozitiv, ajo të bën të ndihesh komod, ka disa fjalime të mrekullueshme motívuese për jetën, është shumë e zgjuar dhe është shumë e ëmbël si një beb…”, është përgjigjur Bearti.

Enca dhe Bearti janë takuar disa herë bashkë në kryeqytetin shqiptar.

Para disa ditësh Enca publikoi një video teksa shihet duke udhëtuar me makinë me Beartin.

“Ç’është ky djalë séksi” – dëgjohej duke thënë Enca nga makina për Beartin.

Ndërkohë fansat vazhdojnë ende të dyshojnë nëse mes tij dhe Encës ka lindur diçka më shumë pas këtij  bashkëpunimi, por gjithçka pritet të mësohet me kohën.

Kujtojmë se Bearti nuk ishte modeli i vetëm që tërhòqi vëmendjen në videoklipin e fundit të këngëtares.

Në klipin e “Rakia” protagonist ishte dhe një tjetër model, i cili luan rolin e ish të dashurit të Encës.

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!