Lindita rrëfen në studion e PërPuthen  se si ra në kontakt më ish-të dashurën e Oltën, ose më saktë me vajzën që ai frekuentohej.

Ajo tregon se i foli hapur si femra femrës dhe me dorën në zemër i kërkoi të mos ketë diçka me Oltin, ndërkohë kjo e fundit që në momentin që ka zbùluar se Olti ka një lídhje jashtë emisionit, është tërhequr dhe nuk ka dalë në asnjë takim me të.

Lindita zbulon gjithashtu se vajza me të cilën Olti është i lídhur jashtë programit dhe vazhdon të frekuentohet me të, është në moshë fare të re, diçka tek të njëzet-at.

Sipas vajzës në fjalë, pretendohet që ajo të jetë shtatzëne dhe në pritje të një vajze madje, pavarësisht se shtatzënia e saj është shumë e herët për të ditur gjininë e foshnjës në bark.

Sigurisht që Olti mohon çdo fjalë të Linditës dhe i del kundër në çdo temë që ka lídhje me ish të dashurën e tij, e cila u bë një personazh shumë enigmatik tanimë, pasi po përmendet pothuajse çdo mbrëmje gjatë programit.

Por programit “Për’Puthen” tashmë po i vjen fundit dhe të pathënat e deritashme po dalin në dritë dhe asgjë nuk po rri më e fshehur, ashtu sikurse edhe rasti në fjalë i konkurrentit më karizmatik i “Për’Puthen+40” Olti.

Në momentin që Lindita rrëfeu gjatë emisionit se kishte rënë përsëri në kontakt me vajzën që Olti frekuentohej, ky i fundit revòltohet pa masë.

Gjatë rrëfimit sesi vajza në fjalë, ende e paidentifikuar, i kishte kërkuar Linditës të flisnin si femra me femrën, ishte prékur shumë nga fjalët e saj.

Ajo i kishte kërkuar të mos dilte çift me Oltin nga programi pasi ata të dy kanë një lídhje jashtë.

Vajza në fjalë është shumë me e re se Olti dhe zonjat në studio, mendohet të jetë rreth të njëzetave, dhe jo vetëm kaq, por sipas Linditës, ajo i kishte rréfyer se është edhe shtatzënë me Oltin.

Një shtatzëni e vogël akoma që të dihet edhe gjinia, që sipas vajzës në fjalë është vajzë. Olti i revòltuar nga fjalët e thëna nga Lindita për të ngríhet dhe bërtet në studio duke mohuar çdo fjalë të saj.

Madje shton faktin se ai tashmë i ka tre fëmijë që po e ndjékur programin dhe duhet të tregohet më e matur në deklaratat që jep. Sipas tij imazhi po i príshet dhe se nuk duron më asnjë akùzë pa baza.

Ai pyet Linditën që të rrëfejë se çfarë i tha kur e morën vajzën në telefon dhe kjo e fundit tha:- “Nuk e njoh”, tha në fakt por sot erdhe me makinën e saj në program.” Ia mbyll fjalën me ironi duke mos i lënë më vend për tjetër diskutim Oltit.

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!