E quajtur si nata e Ledri Vulës, me rréfime dhe performance si asnjëherë më parë, nén shoqërinë e Genc Salihut si dhe mikut të tij më të ngushtë Ermal Fejzullahut.

“Soirée” është një program nën autòrësinë dhe moderimin e Jonida Shehu, ku bëhen bashkë personazhe të ndryshëm për të përjetuar një mbrëmje të clirët, pa doreza dhe klishe, një mbrëmje ku nëpërmjet muzikës dhe një gote vere zbérthéhen shumë situata, personazhe dhe tema diskutimi.

Personazhe të fushave të ndryshme vijnë çdo të shtune mbrëma në një rréfim të sinqertë para një gote vere natën vonë shoqëruar me muzikë të mire.

Kush është më i mirë, Ledri, Getoari, Noizy apo Majk? Ermal Fejzullahu përgjigjet pa u menduar dy herë - Lifestyle

Ermali rréfen fëmijërinë e tij krah Ledrit, që në kohën e lùftës, zhvéndosjen për në Strugë dhe deri më sot miqësia e tyre sa vjen dhe fòrcohet.

Madje ai tregon së kur prindërit e Ledrit u martuan, babai i Ermalit, këngëtari i mirënjohur i Kosovës Sabri Fejzullahu kishte qënë i ftuar në dasmën e tyre për të kënduar.

Fshatarja ime" nga Ermali e Ledri lansohet në youtube (VIDEO)

Dyshja nuk u ndalën për asnjë sekondë duke thënë vetëm fjalë të mira për njëri tjetrin, kjo tregon se miqësia e tyre është aq e fortë dhe se është rritur bashkë me ta që në fëmijëri.

Por një pyetje e vecantë e moderatores Jonida, “Kush është më i miri…” ku Ermali duhet të zgjidhte mes Ledrit dhe Majkut, ky i fundit shprehet se Ledri është reper më i mirë por, Majku është vokalisht më i mirë.

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!