elhaida

Elhaida Dani, bukuroshja shkodrane e cila rrémbeu zemrat e të gjithë shqiptarëve vite më parë. Ajo është një këngëtare dhe autore tekstesh shumë e njohur dhe e dashur për publikun.

“E ftuar në “ E diell”, në rubrikën e Ervin Kurtit “N’fermë” ajo tregon për projektet e saja në të ardhmen si dhe na rréfen detaje të vogla për jetën e saj sentímentale.

Siç edhe funksionon rubrika “Në fermë”, të ftuarve i ndahen detyra agroturizmi duke u përfshírë në detaje në jetesën në fshat.

Autori dhe moderator i këtij programi Ervin Kurti, si dhe bashkëprezantuesja Marjana Kondi ndodhen në “La Fattoria Agro Farm”, fshati Farkë e Vogël, me të ftuar:

Elhaida Dani –Këngëtare, Tea Trifoni – Ish-konkurente “Për’puthen”, Renada Caci – Aktore “Portokalli”, Adhurim Demiri – kantautor.

Këngëtares Elhaida Dani i jepet detyra të milet lopa dhe pranë saj qëndron gjatë gjithë kohës një zonjë e moshuar duke e mësuar sesi ti afrohet me delikatesë që lopa ta pranojë dorën e saj.

Por në fakt nuk ndodh ashtu, pas shumë tentativash të njëpasnjëshme të Elhaides për të mjelur lopën, nuk rezulton pozitive.

Lopa acàrohet dhe fillon të gjùajë më shkélm. Elhaida fillon ti këndojë një këngë shkodrane lopës por që përsëri pa rezultat.

Kjo e fundit trëmbet pasi kujton situatën e ngjashme të Marjana Kondit në emision e cila u godít nga lopa në shpatull me shkélm por që pa ndonjë démtim seríoz.

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!