Lindita Bimi, bukuroshja 42-vjeçare e cila u largua nga programi ‘PërPuthen+40’, pa gjetur personin që i përshtatej asaj, por menjëherë pas daljes nga programi kjo e fundit publikoi një këngë të cilën nuk e kishte përmendur asnjëherë më parë në emision.

Kënga erdhi surprízë për të gjithë, dhe pikërisht ditën kur Çimi me Stela dolën çift nga programi.

Kujtojmë se Lindita hyri në emision pikërisht për të njohur Çimin, të cilin e kishte njohur nëpërmjet ekranit dhe kishte shumë simpati për të.Me bikini i këndon kokainës, një tjetër konkurrentet e “Përputhen 40” i futet muzikës (VIDEO) – Albeu.com

Por gjërat nuk shkuan ashtu sic ajo mendoi, pasi ajo vetë nuk i dha më shumë sesa një mundësi Çimit për takim, për tu njohur më tej dhe ky i fundit filloi të pranonte propòzimet Stelës, me të cilën edhe u përputh në fund të programit.

Lindita publikoi këngën “Coco”, të cilën shumë ndjékës të saj mendojnë se teksti është me kontekst, jo drejtpërdrejte por na lë të kuptojmë historinë e saj me Çimin, ish-konkurrentin e PërPuthen+40.

Kënga pati shumë komente negative, më dominueset ishin ato “prapë këto të përputhen me këngë?”.Ç'a kane ato me shume se mua?'Coco' ndan komentuesit,Lindita ne 'Abc e pasdites': Nuk me interesojne - YouTube

Siç duket të bësh një këngë për pasion sot është shumë në modë, mjafton të jesh një person publik apo me kaq famë sa personazhet e PërPuthen.

Por Lindita shprehet se nuk ndíkohet nga komentet negative, ajo ndihet rehat kur këndon dhe këtë gjë me shumë mundësi mund ta bëjë sërish, nëse i propòzohet diçka me nivel.

“Teksti nuk ka efekt negàtive tek grup moshat e reja, pasi sipas saj ajo nuk thotë ta pini drògë por thjesht tregon se është e shtrenjtë si kokàina, pastaj kujt nuk i pëlqen mund të mos e dëgjojë, dhe të vendosë diçka tjetër, jo të dëgjojë me doemos këngën time”, pohon Lindita gjatë intervistës në ABC e Pasdites.

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!