Jona Spahiu moderatorja e njohur, të cilën sezonin e fundit e kemi parë çdo të diele në spektaklin e humorit “Kosherja”, formati i parë i këtij lloji ku iu besua në prezantim vetë moderatores në fjalë.

Në një intervistë të dhënë për revistën “Living” ajo ka folu gjatë për jetën e saj personale ku rréfen përditshmërinë e saj si grua, si nënë dhe në të njëjtën kohë ka folur për eksperíencën e saj në emisionin e ri.

Ajo ka treguar se me kolegun aktual Bes Kallaku, më parë nuk ka pasur marrëdhënie të ngrohta, të afërta madje pohon se Besin e njihte si një “VIP” dhe nuk kishte aq konfídenca me të.Jona Spahiu dhe Bes Kallaku i bëjnë diss njëri-tjetrit: Sa fansa ka Ija  ime, ti si bo gjithë jetën - Abc News

“Njiheshim, por në kufíjtë e formales, aq sa mezi përshëndeteshim në ambíentet e televizionit ku punonim të dy, duke ditur se sa VIP ishte Bes Kallaku (qesh). Përtej shakave, me Besin kemi një kími që perceptohet lehtësisht edhe nga televizori”.

“Maksimumi mund të zévendésoj Bleona Qerretin te filmi tjetër i Bes Kallakut (qesh).

Nuk e kornízoj dhe as nuk e kufizoj veten, kështu që çdo projekt që më përfaqëson dhe më jep kënaqësi e enérgji të mirë, është i mirëpritur”,thotë ajo.Si e priti burri prezantimin e 'Kosheres' në ABC", Jona Spahiu rrëfen  marrëdhënien me Bes Kallakun - Abc News

Ndërkohë është ndalur edhe tek koha me familjen të cilën shpreh se e ka shumë të vështirë të manaxhojë kohën pasi është shumë e zënë me përgatitjet në punë.

Ndërsa për djalin e saj Raiden, ajo shprehet se: “Në fillim i dukej e çuditshme e si rrjédhojë ishte indíferent, por nga ajo kaluam te:

“Dua të shoh mamin e bukur te kosherja””.

Jona Spahiu dhe Bes Kallaku njiheshin, por mezi flisnin - Bota Sot

 

 

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!