Si i ftuar special në Top Arena, Erik Lloshi këndon disa herë në skenën madhështore të Manushit.

Në një moment Manushi, i cili ndodhet pranë Antonelës, fton Erik Lloshin të këndojë në skenën e madhe të Top Arena dhe sipas tij këtë këngë do ia dedikojë Alesia Bamit.Alesia Bami "xing" me veten, shihet me të njëjtën veshje në emision - News  31

Antonela e cila ndihet pak xheloze në këtë rast, i thotë lehtë Manushit “Mos se do e ndash nga gruaja” dhe mes të qeshurave Eriku ngrihet të këndojë “të gjeta ty” kënduar në “Kënga Magjike 2016”.

Kujtojmë se Erik Lloshi është këngëtar dhe autor këngësh i njohur. Çmimi i tij i parë ka qenë në moshën 8-vjeçare në Festivalin e Fëmijëve.

Ka studiuar në Akademinë e Arteve – dega Kanto dhe aktualisht jep leksione për muzikën e lehtë.Kujtim Gjuzi i papërmbajtshëm, i bën 'ofertën e jetës' Alesia Bamit –

Në vitin 2009, klipi “E di”, u nominua “Best Video from Albania” në “Balkanica Music Aëards”.

Në Kënga Magjike, ai shënon 7 pjesëmarrje në këtë festival me shume trofe. Baladat janë pika e tij e dobët dhe e fortë njëkohësisht.

Është shpesh i pranishem neper klube te ndryshme te nates. Ai ka marre pjese edhe ne shume festivale dhe ka publikuar shume videoklipe.

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!