Së fundmi është përfolur kudo në media për faktin që për 8 vite me radhë, këngëtarja shqiptare Eli Fara është pàguar nga shteti si e “punësuar” në Ministrinë e Mbrojtjes në Shqipëri për pozícíonín e drejtoreshës, ndonëse nuk ka ekzístuar asnjëherë ky pozícion.

Thuhet se Fara, me para të taksapàguesve shqiptarë, ka realízuar gjithashtu dhjetëra udhëtime “zyrtare”.

Pas vitit 2009, pretendohet se këngëtarja u emërua si “Drejtoreshë e Përgjithshme për Ngrohjen Globale”.

Pas lajmeve që bënë xhíron e rrjetit, këngëtarja Eli Fara ka reàguar me anë të një postimi në llogarinë e saj në Instagram duke mòhuar të gjitha pretendimet.

“Zoti me ka bekuar me zerin qe me fali , gjith jeten time ia kam kùshtuar artit te kenges! Ndjej néveri te pa fund per njerezit qe abùzojne me jeten e te tjereve duke shpífur pafytyresisht!!!

Ndjéj detýrim moral te sqaroj opinionin publik mbi lajmet e rréme nga disa portale keto dite! Nuk di te kem mashtrùar apo vjédhur askend kurre ne jeten time! Kam punuar fort dhe jam krenare per rrugen qe kam ndjekur per te perbàlluar çdo gje me djersen time, jam krenare per edukaten qe me kane dhene prinderit e mi te mrekullueshem larg te kéqiave, màshtrímeve, vjédhjéve! Deri tani nuk e kam besuar se ne bote ka njerez kaq te lígj, te paskrùpullt dhe abùzive! Perse i ka sjelle zoti ne kete bote? Duke shkruar tani po shoh babain tim 88 vjeçar duke shkùlur barishtet e keqia ne oborr, si mendoni do shpetoje nga ato? Zoti e befte mire per te gjithe ne!

Nuk kam firmosur kurre ne asnje bordero si drejtoreshe!!!Nuk di te kem marre ndonjehere rroge si drejtoreshe!!!! Nuk di te kem udhetuar ndonjehere si drejtoreshe!!! Kam udhetuar vetem per koncerte dhe nuk kam pasur nevòje per shoqerues! Kjo eshte e verteta!

Thone qe ne ditet me te veshtíra njeh ata qe te duan por edhe ata qe mezí présin te marrin gurin e pare e te te gòdasin. Per keta te fundit nuk dua te flas me shume, disa prej tyre do te kene perbàllje lígjore. Ndersa per ata qe u shqétesuan njesoj si une dhe besojne te e verteta ime, dua ti Falenderoj pa fund!”- ka pëfunduar ajo.https://www.photojoiner.net/image/vj6f9OdH

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!