Ardhja e Dua Lipës në Shqipëri, bëri bujë të madhe nëpër portale e mediat online duke pasur shpesh edhe krítíka të mëdha për réndésinë e tepruar të dhënë ardhjes së saj.

Një nga këngëtaret që reàgoi për këtë fakt ishte Besa Kokëdhima e cila me anë të një postimi në rrjetin Instagram krítíkoi bashkinë dhe mediat për bujën e madhe që bëri Dua në Shqipëri.Dua Lipa vizitoi Tiranën, revoltohet Besa Kokëdhima: Yjet e vetëm janë  politikanët (FOTO LAJM) – Albeu.com

Por postimi i saj mori krítíka të mëdha dhe u kéqkuptua shumë nga fansat e saj dhe të Duasë, por ajo që i doli në mbrojtje Besa Kokëdhimës ishte këngëtarja Aurela Gace.

Kjo e fundit ka bërë një krahasim me punën që bëjnë artistët shqiptarë dhe ata të huaj.

Gaçe shprehet se të huajt e kanë shumë më të lehtë të punojnë dhe shesin këngët e tyre, sepse ka shtëpi diskografike që i ndjék hap pas hapi.

Aurela Gaçe, me anë të një postimi në llogarinë e saj në instagram shkruan:

“Kush lexon, kupton. Fatkéqësisht nuk lexojmë. Vetëm titulli mjafton të të tùrren dhe vërsùlen. E réndésishme që konteksti i së gjithës ishte mëse i kuptueshëm…”

Besa duke marrë forcë nga shkrimi i Gaces, riposton storyn e saj me mbishkrimin “Je një artiste me guxim, me **** më shumë se shumë burra. Të dua”.

 

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!