Arbana Osmani është nënë e dy fëmijëve dhe përgjegjësitë tashmë për të janë shtuar.

Pas lindjes së djalit më të vogël, Diellit, moderatorja nuk vonoi shumë për t’u rikthyer në televzion.

Madje ajo qëndroi thuajse deri në fund të shtatzënisë në ekran, duke gjetur ekuilibrin mes punës dhe jetës private.

Ndërsa me Jonin situata ishte krejtësisht ndryshe, pasi ajo qëndroi 2 vite e shkëpùtura totalisht nga ekrani.

Megjithatë të dyja rastet kanë qenë të vështírë për të dhe arsyen pse ajo e ka treguar gjatë një komunikimi vírtual me fansat.

“Filloj punë pas një javë, s’jam shkëpùtur kurrë nga djali, jam në ànkth. Ndonjë këshillë të lutem”, e ka pyetur dikush Arbanën dhe ajo ka ndàrë menjëherë eksperíencën e saj me të dyja lindjet.

“Kur linda Jonin une kam marre 2 vite pushim nga puna (i vit shtatzënia dhe 1 vit pas lindjes) Kam qene njeriu me i lumtur ne bote se lindja e tij me rilindi si njeri por te them te drejtën puna dhe rutina ime e zakonshme me mungonte shume dhe e vùaja shkepùtjen. Nuk kisha besim tek asnje Dado dhe mendoja qe nese do shkepùtesha sado pak nga ai , do ndodhte dicka e ndjesite e fàjit nuk me linin te beja asgje. Keshtu u bera nje “nene shembullore” por nje grua e pa plotesuar pa punen dhe pasíonet e mia. Me Diellin vendosa te mos shkeputem aq gjate nga puna dhe jam perpjekur te gjej nje ekuiliber por serish kam ndjesi faji kur shkepùtem per me shume se disa ore. Eshte e veshtire te jesh working mom por eshte besoj me stermunduese te jesh full time mom nese e dashuron punen tende si une. Keshtu qe mos u ndje ne faj nese puna te ploteson dhe te ben te lumtur. Mama e lumtur, fëmijë i lumtur, mos harro”, është përgjigjur Osmani.

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!