Antonela Berishaj, moderatorja bukuroshe e cila mori famë nga pjesëmarrja në programin më të ndjékur e komentuar aktualisht.

Gjatë intervistës që ajo merr nga të ftuarit në mbrëmje në Top Arena, kjo e fundit në këndin e saj përballë këngëtarit nga Lushnja Erik Lloshi rréfen se dëshiron t’i futet muzikës dhe nga Erik kërkon ndonjë sugjerim në formë këshille.

Gjatë intervistës ajo ndalet shpesh tek fusha e muzikës dhe përmend ish-konkurrentet e “Për’Puthen” të cilët ishin të shumtë ato që e kthyen në profesion muzikën, jo thjesht një pasion i çastit.Top Arena/ Antonela Berisha provokon arbitrin: Kur do luajmë bashkë? - YouTube

Eriku këshillon Antonelën që të gjejë një muzikë të mirë, të krijojë një tekst të pasur, të pëlqyeshëm nga publiku pastaj kënga do ketë sukses sepse sot këngë po bën çdo kush dhe tregu vazhdon të jetë i hapur për të mirëpritur artistë të rinj, por mos ta kthejnë në diçka profesionale, shton ai.

Kujtojmë se Erik Lloshi është këngëtar dhe autor këngësh i njohur. Çmimi i tij i parë ka qenë në moshën 8-vjeçare në Festivalin e Fëmijëve.

Baladat janë pika e tij e dobët dhe e fortë njëkohësisht. Është shpesh i pranishëm neper klube te ndryshme te natës. Ai ka marre pjese edhe ne shume festivale dhe ka publikuar shume videoklipe.

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!