Ballina Magazina Muzika nuk ndalet në ditën e zísë, krítíka te àshpra për artistët...

Muzika nuk ndalet në ditën e zísë, krítíka te àshpra për artistët shqiptare qe nuk respektuan tràgjedinë në Kroaci!

Data 26 Korrik, u shënua si dite zíe nga presidentja e Kosoves, Vjosa Osmani. Kjo në nder te víktímave te aksídentít te ndodhur ne Kroaci ditën e 25 Korrikut ku ndërrùan jete 10 emigrante dhe u plàgosen rréth 40 te tjerë.

Shume artiste te muzikës anùlluan projektet e tyre si shénje respekti për ngjàrjen e ndodhur, ndërkohë qe shume te tjerë vepruan ndryshe, duke vijuar aktivitetin dhe projektet e tyre pa ndryshuar asgjë, duke vazhduar kështu si çdo mbrëmje vere plot me angàzhim.

Behet fjale pikërisht për artistet e muzikës Ledri Vula, Lumi B, DjRegart, Dafina dhe Azet.

Këto artistë nuk respektuan ditën e zísë dhe vazhduan aktivitetin e tyre si te ishte një mbrëmje normale.

Sigurisht qe krítíkat nuk munguan ditën e nesërme nga ndjékësit e fansat e zjàrrtë të tyre ndërkohe qe kishte nga ata artistë të cilët u ndérgjégjésuan për tràgjedínë e ndodhur më 25 Korrik dhe në nder te tyre dhe respekt te ditës se zísë anuluan projektet dhe aktivitetet e rezervuara kohe me pare, në të njëjtën kohe justifikuan anulimin e aktivitetit nëpërmjet një postimi ne rrjete sociale.

Behet fjale pikërisht për artistet e muzikës Elvana Gjata, Capital T, Rina, Tayna, Melinda e shume artiste te tjerë.Yjet e estradës shprehin ngushëllime për aksidentin tragjik në Kroaci -  Gazeta Online INSAJDERI

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

Aleksi dhe Jurgeni akùzojnë réndë, Argjendi përplàs përtokë….

Situata në studion e programit të dashurisë Për’Puthen vazhdon të jetë e nxéhtë mes konkurrenteve. Takimi parë i kësaj jave ishte ai mes Ritvanës dhe...

Ritvana del në takim me Aleksin dhe i ngatérron emrin, ai i shpreh pëlqim…Alvisës (VIDEO)

Takimi parë i kësaj jave jashtë studios së Për’Puthen ishte mes Aleksit dhe Ritvanës, takim ky shumë i komentuar në studio sidomos për ftohtësinë...

Edi u përplàs me Bashkimin, konkurrentët habísin me veprimin e tyre (VIDEO)

Të premten e kaluar, dy konkurrentët e “Për'Puthen”, Edi dhe Bashkimi janë përfshírë në një konflíkt të madh që për pak degràdoi në përplàsje...

Sùlmohet Olsa Muhameti! Pas kthimit nga Milano aùtorja e PërPuthen e péson kéq (FOTO)

Një incídent i ndodhur mbrëmjen e kaluar në aeroportin e Rinasit, ku aùtorja e programit të dashurisë “Për’Puthen”, Olsa Muhameti ka gjetur të démtuar...

E paprítur! E ftuara héq sandalen dhe gjùan drejt gazetarit të njohur (VIDEO)

Programi “E Diell” vjen çdo të diel në ekranin e Top Channel duke bërë bashkë të vegjël e të mëdhenj, kjo për shkàk të...
error: Alert: Content is protected !!