Ballina Aktualitet U arréstua pasi u shpàll në kërkim, merret vendimi nga gjýkata për...

U arréstua pasi u shpàll në kërkim, merret vendimi nga gjýkata për Fjolla Morinën!

Gjýkata Themelore e Prishtinës ka caktuar masën e sigurisë 40 ditë parabùrgim për Fjolla Morinën me dyshímin për trafíkím me àrmë dhe arràtisje nga vendi i paraburgimit.

Masa e parabùrgimit do llogaritet prej momentit kur Morina është arréstùuar.

Këtë vendim e mori ditën e sotme gjýqtari i procédurës paraprake Agim Kuçi, në prezencën e prokurores Javorka Prilincevic, të pandehurës Fjolla Morina dhe avokatëve të saj, Fehmije Gashi-Bytyqi dhe Fanol Krasniqi.E dënuar me 6 vite burg për trafik armësh, arrestohet në një lokal në Prishtinë Fjolla Morina, e kërkonte dhe Interpoli (DETAJET) – Dosja AL

Fjolla Morina u arréstua dy ditë më parë në dyqanin e saj në Prishtinë, pasi ishte shpàllur në kërkim ndërkombëtar më 21 prill 2021, një muaj pasi gjykata e Kukësit e dénoi me 6 vite bùrgim për “tràfik të àrmëve dhe munícíonít”.

Kjo vjen si pàsojë e arréstímít të saj vitin e kaluar në pikën kufítare Kosovë-Shqipëri, ku ajo u kàp me dy àrmë në makinë, teksa shoqërohej edhe nga bashkëshorti i saj, Fisnik Syla e një person i tretë.E fundit/ Arrestohet në Prishtinë Fjolla Morina

Ndërkohë avokati i saj, Fanol Krasniqi, e përshkroi arréstímin e Fjollës para 2 ditëve si ç’njérëzor.

“Fjolla Morina është arréstuar në mënyrën më çnjerëzore të mundshme, pasi që te njëjtës i dihet adresa e banimit, madje e njëjta ka edhe nënshtetësi. Fjolla Morina nuk është thirre paraprakisht që të intervistohet apo ti tregohet arsyeja e arréstimit. Ajo është arréstu para të gjithë lagjes.Ajo nuk pranoi asnjë urdhéresë. Vetëm vérbal “Kemi urdhëresë prej shtetit të Shqipërisë se është kërku ekstràdimi për veprën të cilën je shpàll fàjtor”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

Edi i kërkon një takim 4 minuta Adës, ajo habit me veprimin e saj (VIDEO)

Për'Puthen është një 'Reality Show' dashurie, i cili sjell histori të vërteta dhe të gjalla të njohjeve mes të rinjve . Ashtu sikundër ato...

Aleksi dhe Jurgeni akùzojnë réndë, Argjendi përplàs përtokë….

Situata në studion e programit të dashurisë Për’Puthen vazhdon të jetë e nxéhtë mes konkurrenteve. Takimi parë i kësaj jave ishte ai mes Ritvanës dhe...

Ritvana del në takim me Aleksin dhe i ngatérron emrin, ai i shpreh pëlqim…Alvisës (VIDEO)

Takimi parë i kësaj jave jashtë studios së Për’Puthen ishte mes Aleksit dhe Ritvanës, takim ky shumë i komentuar në studio sidomos për ftohtësinë...

Edi u përplàs me Bashkimin, konkurrentët habísin me veprimin e tyre (VIDEO)

Të premten e kaluar, dy konkurrentët e “Për'Puthen”, Edi dhe Bashkimi janë përfshírë në një konflíkt të madh që për pak degràdoi në përplàsje...

Sùlmohet Olsa Muhameti! Pas kthimit nga Milano aùtorja e PërPuthen e péson kéq (FOTO)

Një incídent i ndodhur mbrëmjen e kaluar në aeroportin e Rinasit, ku aùtorja e programit të dashurisë “Për’Puthen”, Olsa Muhameti ka gjetur të démtuar...
error: Alert: Content is protected !!