Ballina Aktualitet LAJMI FUNDIT/ Tërmeti shkund Shqipërinë, ja në cilin qytet ishte epiqendra (FOTO)

LAJMI FUNDIT/ Tërmeti shkund Shqipërinë, ja në cilin qytet ishte epiqendra (FOTO)

Një térmet me magnitudë 4 ballë të shkallës Rihter është regjistruar pas mesnatës duke hyrë e Hëna, me lokalízim në Korçë.

Shërbimi sízmik evropian EMSC tha se epiqendra e térmetit ishte pranë fshatit Grapsh.

Shërbimi njoftoi më vonë se tërmeti kishte intensitet makrosízmík 4 ballë të shkallës Merkali.Tërmetet në Europë, lëkundje edhe në Kroaci e Islandë gjatë ditës së sotme – A2 CNN

Thellësi e térmetit të orës 00.21 ishte vetëm 2 kilometra ndaj u ndje gjerësisht në rajonin jugor të vendit.

Térmeti ka shkàktuar fríkë dhe paník te qytetarët, që kanë dalë nga shtëpitë, por paraprakisht nuk raportohet për déme.

Në vitet e fundit vendi por edhe rajoni janë godítur nga disa térmte me magnitudë të lartë. 

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

Edi i kërkon një takim 4 minuta Adës, ajo habit me veprimin e saj (VIDEO)

Për'Puthen është një 'Reality Show' dashurie, i cili sjell histori të vërteta dhe të gjalla të njohjeve mes të rinjve . Ashtu sikundër ato...

Aleksi dhe Jurgeni akùzojnë réndë, Argjendi përplàs përtokë….

Situata në studion e programit të dashurisë Për’Puthen vazhdon të jetë e nxéhtë mes konkurrenteve. Takimi parë i kësaj jave ishte ai mes Ritvanës dhe...

Ritvana del në takim me Aleksin dhe i ngatérron emrin, ai i shpreh pëlqim…Alvisës (VIDEO)

Takimi parë i kësaj jave jashtë studios së Për’Puthen ishte mes Aleksit dhe Ritvanës, takim ky shumë i komentuar në studio sidomos për ftohtësinë...

Edi u përplàs me Bashkimin, konkurrentët habísin me veprimin e tyre (VIDEO)

Të premten e kaluar, dy konkurrentët e “Për'Puthen”, Edi dhe Bashkimi janë përfshírë në një konflíkt të madh që për pak degràdoi në përplàsje...

Sùlmohet Olsa Muhameti! Pas kthimit nga Milano aùtorja e PërPuthen e péson kéq (FOTO)

Një incídent i ndodhur mbrëmjen e kaluar në aeroportin e Rinasit, ku aùtorja e programit të dashurisë “Për’Puthen”, Olsa Muhameti ka gjetur të démtuar...
error: Alert: Content is protected !!