Ballina Aktualitet Gazetarja: Babai i dy djemve të vràrë në Velipojë qànte me tepër...

Gazetarja: Babai i dy djemve të vràrë në Velipojë qànte me tepër për…

Kujtim Ferracaku, vëllezërit Xhovani dhe Edmond Gocaj e Musaen Zeneli 20 vjeç mbetën të vràrë në përplàsjen me àrmë për shezlonget në Velipojë disa ditë më parë.

20-vjeçari Zeneli punonte si ndihmës kuzhinier dhe kamerier në hotelin e familjes Gocaj dhe nuk kishte aspak lídhje me ngjàrjen. Madje ajo ishte dita e parë e punës.

Pas vràsjes, babai i vëllezërve Gocaj tha për mediat se ju vrànë dy djemtë dhe jeta për të nuk ka më vlerë.Por sipas asaj që raporton korrespondentja e ‘KlanNews’ në Shkodër, Emi Kalaja, në një lídhje për emisionin Opinion në TV Klan, ka zbùluar të tjera detaje për ngjàrjen.

Babai i djemve Gocaj nuk ka qenë në dijeni për përplàsjen dhe e mësoi vetëm pas dëgjoi të shténat. Sipas gazetares, ai ka qàrë më shumë për kamarierin 20-vjeçar Musaen Zeneli se sa për djemtë e tij.

“Dua të them edhe një detaj tjetër. I ati i Edmond dhe Xhovani Gocaj në momentin që ka ndodhur ngjàrja, ka qenë duke fjetur, nuk ka patur dijeni fare, ka dëgjuar krísmat. Stafi i qendrës shëndetësore të Velipojës thonë që qànte me ngàshërim më shumë se për dy djemtë e vràrë, për djalin jetím që kishte amànet. Dhe ka qenë një ngjàrje jashtëzakonisht e tríshtë”, tha gazetarja Emi Kalaja.Ky është Xhovani Gocaj, 25-vjeçari që u vra në Velipojë, bashkë me të  vëllanë - Gazeta Mapo

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

Aleksi dhe Jurgeni akùzojnë réndë, Argjendi përplàs përtokë….

Situata në studion e programit të dashurisë Për’Puthen vazhdon të jetë e nxéhtë mes konkurrenteve. Takimi parë i kësaj jave ishte ai mes Ritvanës dhe...

Ritvana del në takim me Aleksin dhe i ngatérron emrin, ai i shpreh pëlqim…Alvisës (VIDEO)

Takimi parë i kësaj jave jashtë studios së Për’Puthen ishte mes Aleksit dhe Ritvanës, takim ky shumë i komentuar në studio sidomos për ftohtësinë...

Edi u përplàs me Bashkimin, konkurrentët habísin me veprimin e tyre (VIDEO)

Të premten e kaluar, dy konkurrentët e “Për'Puthen”, Edi dhe Bashkimi janë përfshírë në një konflíkt të madh që për pak degràdoi në përplàsje...

Sùlmohet Olsa Muhameti! Pas kthimit nga Milano aùtorja e PërPuthen e péson kéq (FOTO)

Një incídent i ndodhur mbrëmjen e kaluar në aeroportin e Rinasit, ku aùtorja e programit të dashurisë “Për’Puthen”, Olsa Muhameti ka gjetur të démtuar...

E paprítur! E ftuara héq sandalen dhe gjùan drejt gazetarit të njohur (VIDEO)

Programi “E Diell” vjen çdo të diel në ekranin e Top Channel duke bërë bashkë të vegjël e të mëdhenj, kjo për shkàk të...
error: Alert: Content is protected !!