Ballina Aktualitet Kamerieri që ínícíoí ndihmën: Familja e Musaen Zeneli jeton në mjérim...(VIDEO)

Kamerieri që ínícíoí ndihmën: Familja e Musaen Zeneli jeton në mjérim…(VIDEO)

Çdo ditë në një transmetim LIVE vinë ngjàrje të aktualitet, fenomene histori njerëzore, por edhe ngjàrje të bùjshme, ku program të théllohet në to për të sjellë eksklùzive protagonistët e tyre.

Bëhet fjalë për tràgjedinë e familjes Zenelesi, ku djali vogël i familjes hùmb jetën në mënyrë tràgjíke në vëndin e punës e pikërisht në ditën e parë ë punës së tij në atë hotel.Puna është nder”, kamarierët e Shkodrës mbledhin 2.5 milion lekë bakshishe për Musaen Zenelin - Abc News

Familja Zeneli jeton në kushte shumë të vështíra, ndaj të shumtë janë ato që janë ngrítur për të kontríbuar diçka për këtë familje. Pavarësisht faktit se Musaeni nuk kthehet do prapa, të paktën familja të ndihmohet, ti lehtësohet pak dhímbja.

I ftuar virtualisht Rahyl Toska, kamerier në një subjekt në qytetin e Shkodrës, në lídhje direkte me Shqipëria Live fton të gjithë shqiptarët, brenda dhe jashtë Shqipërisë ti bëhen ndihmë familjes së víktímës Zeneli.

Ai ka marrë inícíatívën ta ndihmojë familjen në fjalë duke ftùar të gjithë kolegët e tij dhe jo vetëm, të mbledhin të gjithë bakshishet e një dite të paktën dhe ti bëhen ndihmë kështu familjes Zeneli, pasi Rahyli, kamerieri në fjalë ka shkuar dhe e ka takuar personalisht nënën e víktímës dhe ka parë kushtet mjéruése të asaj shtëpie.Në ndihmë të nënës së Musaen Zenelit/Kamarierët e Shkodrës dhurojnë të ardhurat nga puna | SHKODER.INFO

Musaen Zeneli, víktíma 19-vjeçar, ishte jetím prej disa vitesh, ku babai i tij u mbýt në lum dhe trupi i tij u gjend disa ditë më vonë.

Ajo që kërkohet nga kamerieri Toska e jo vetëm por nga të gjithë shqiptarët është fakti që shteti të ngríhet dhe të veprojë në sítuatën aktuale të familjes.

“Ashtu siç vijnë në pràg zgjedhjesh në çdo shtëpi tonën, ashtu të vijnë edhe sot tek kjo shtëpi, tek kjo zonjë e cila sot qan të birin e vdékur aksídéntalísht me pl
mb në trup”, vijon më tej Rahyl Toska.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

Edi i kërkon një takim 4 minuta Adës, ajo habit me veprimin e saj (VIDEO)

Për'Puthen është një 'Reality Show' dashurie, i cili sjell histori të vërteta dhe të gjalla të njohjeve mes të rinjve . Ashtu sikundër ato...

Aleksi dhe Jurgeni akùzojnë réndë, Argjendi përplàs përtokë….

Situata në studion e programit të dashurisë Për’Puthen vazhdon të jetë e nxéhtë mes konkurrenteve. Takimi parë i kësaj jave ishte ai mes Ritvanës dhe...

Ritvana del në takim me Aleksin dhe i ngatérron emrin, ai i shpreh pëlqim…Alvisës (VIDEO)

Takimi parë i kësaj jave jashtë studios së Për’Puthen ishte mes Aleksit dhe Ritvanës, takim ky shumë i komentuar në studio sidomos për ftohtësinë...

Edi u përplàs me Bashkimin, konkurrentët habísin me veprimin e tyre (VIDEO)

Të premten e kaluar, dy konkurrentët e “Për'Puthen”, Edi dhe Bashkimi janë përfshírë në një konflíkt të madh që për pak degràdoi në përplàsje...

Sùlmohet Olsa Muhameti! Pas kthimit nga Milano aùtorja e PërPuthen e péson kéq (FOTO)

Një incídent i ndodhur mbrëmjen e kaluar në aeroportin e Rinasit, ku aùtorja e programit të dashurisë “Për’Puthen”, Olsa Muhameti ka gjetur të démtuar...
error: Alert: Content is protected !!