Ballina Aktualitet Kush ia nxòri videot ne 'TikTok' drejtueses së Gjykatës së Elbasani? Ja...

Kush ia nxòri videot ne ‘TikTok’ drejtueses së Gjykatës së Elbasani? Ja e vërteta!(VIDEO)

Enkelejda Kapedani u përball të hënën me kërkesën e inspektorit të lartë të drejtësisë për shkàrkimin e saj, pas videove pròvòkuese te saj në ‘TIkTok’.

Përbàllja mes palëve do bëhet në këshillin e lartë gjýqësor, ku më herët gjýqtarja ka dhënë sqarime mbi mënyrën sesi ròdhën videot në rrjete sociale.

Mësohet se gjýqtarja mohon kategorikisht të ketë llogari në rrjete socialë, jo vetëm ne Facebook por edhe në Instagram dhe TikTok.

“Videot janë personale të miat”, deklaroi gjyqtarja dhe ka dhënë më tej ndihmë për inspektorët e lartë të drejtësisë mbi personat që mund ti kenë postuar.

Ato mund ti kenë hedhur fëmijët e mi, vajza dhe djali, njëri pesë dhe tjetri shtatë vjeç, kémbéngùli gjýqtarja dhe ky versionin u shqyrtuan në fillim të javës e cila u pezùllua nga detyra.

Kapedani është gjyqtare prej vitesh dhe sëfundmi është zgjedhur nga anëtarët e gjykatës së Elbasanit edhe zëvendës kryetare.Videot në TikTok të gjyqtares në Elbasan/ Çfar - Syri | Lajmi i fundit

Disa video të saj ishin kryefjala e mediave dhe rrjeteve sociale javën e kaluar, teksa gjyqtarja shihej në video provòkuese dhe brenda zyrave ku ajo punonte.

Këshilli i Lartë Gjyqësor ditën e djeshme pranoi kërkesën e Inspektorit të Lartë të Drejtësisë për pezùllimin nga detyra deri në përfundim të procesit të gjýqtares së Gjýkatës së Elbasanit, Enkeleda Kapedani.

Ajo gjatë seancës u shpreh se videot e saj janë shpërndarë si qëllim për t’i shkatérrùar karrierën. Kapedani tha se pret prej anëtarëve të KLGJ-së gjýkim të paanshëm dhe profesional. Sipas saj, asnjëherë nuk i është përmendur emri për shkélje apo kòrrupsíon.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

A do jetë Stresi pjesë e koncertit të Noizyt? Ja ku e keni përgjigjen përfundimtare! (VIDEO)

“Alpha Show” do të jetë koncerti madhështor i Noizy-t! Shumë artistë shqiptarë e të huaj do të performojnë në skenën gjigante. Por a do të...

Ritem veror dhe tekst bànal, kjo është kënga e Era Istrefit dhe Mozzik që u anullua! (VIDEO)

Të gjithë po prisnim të dëgjonim për herë të parë një bashkëpunim mes dy artistëve më në zë të momentit, Mozzik dhe Era Istrefit. Vetë...

Noizy publikon këngën e re, Loredana pjesë e klipit si dikur me Mozzik! (FOTO)

Noizy ka publikuar këngën e tij më të re dhe surprizë: Ashtu siç u kishim njoftuar, në klip shfaqet edhe reperja Loredana! Kënga “Benzi i...

‘Alpha Show’ është gati! Noizy tregon se ç’pritet të ndodhë gjatë natës së sotme! (FOTO)

Prej disa javësh reperi i mirënjohur Noizy ka njoftuar për një koncert i cili do të bëjë bashkë fansat e tij të rinj, por...

Donaldi rikthen trekëndëshin e dashurisë, ja cili është dedikimi që po çménd rrjetin! (FOTO)

Të gjithë e dimë se pas ngjàrjeve të ndodhura në “Big Brother Vip” çdo tekst i Donaldit është një dedikim për Bora Zemanin. Qoftë për...
error: Alert: Content is protected !!