Ballina Uncategorised Si asnjëherë tjetër! Elvana publikon këngën e re dhe duket kaq...(VIDEO)

Si asnjëherë tjetër! Elvana publikon këngën e re dhe duket kaq…(VIDEO)

Elvana Gjata publikoi ditën e djeshme projektin e saj më të ri muzikor, “Loti”.

Pas një super minialbum si “Çelu”, kjo këngë ishte një surprizë e vërtetë.

Dhe në fakt ashtu si çdo herë tjetër këngëtarja arriti të godíste në shénjë edhe më këtë projekt të ri, që u prit shumë mirë nga fansat.Elvana Gjata – Loti Lyrics | Genius Lyrics

“Loti” është krejtësisht ndryshe në krahasim me këngët e “Çelu” dhe Elvana na vërtetoi edhe një herë se asaj i qëndron fare mirë çdo lloj stili.

Jo vetëm kënga, por edhe klipi e veshja e Elvanës është krejtësisht ndryshe me projektet e saj të mëparshme.

Këngëtarja vjen shumë e thjeshtë, origjinale dhe me një stil mashkullor në veshje që e bën të duket kaq ndryshe nga të tjerët.Elvana Gjata (@GjataElvana) | Twitter

Në fakt puna e saj bën diferencën, pasi ajo ka bashkuar forcat për këtë projekt me dy persona shumë të talentuar në fushën e regjisë dhe dizajnit.

Flicka Elisa, content creator dhe Vasjen Katro, visual designer (dizajner vizual) janë kujdesur për çdo detaj në klipin e artistes duke e transformuar totalisht dhe sjellë në frymë tjetër.

Madje skuadra është kujdesur edhe për detajin e makinës, për ta bërë sa më të veçantë këtë klip.

Makina me të cilën Elvana shfaqet në videoklip është në përdorim që nga viti 1981 në Shqipëri dhe i përket stilit të makinave retro.

Madje ky Mercdes ka dhe një profil në Instagram për të dokumentuar gjithë rrugëtimin e tij ndër vite dhe si i ka mbijetuar kohës.

Për ta thënë me pak fjalë, të tilla projekte si ky i Elvanës na duhen herë pas here për të na treguar se Shqipëria ka dhe persona të talentuar që nuk preferojnë t’i bashkohen rrymës.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

‘Isha vetë sponsori gjeneral!/ Noizy zbulon shumën marramendëse që investoi për “Alpha Show”!

Koncerti “Alpha Show” i Noizy-t ishte padiskutim elektrizues nga performancat e artistëve të njohur shqiptar por edhe të huaj. Në një intervistë për “Euronews Albania”,...

Festa e Birrës erdhi! Ju njohim me restorantin më të famshëm në Korçë!

Të mërkurën, të enjten dhe të premten keni një mundësi të artë për të kaluar ca ditë të bukura verore, me shërbim cilësor dhe...

Pas përfundimit të ‘Alpha Show’, Noizy ka diçka për të thënë për artistët pjesëmarrës! (FOTO)

Koncerti “Alpha Show” i Noizy-t ishte padiskutim elektrizues nga performancat e artistëve të njohur shqiptar por edhe të huaj. Performanca mjaft të mira dhuruan në...

Gjéndet ‘fajtori’ që ndérpréu enérgjinë eléktrike në koncertin e Noizy-t! (FOTO)

Koncerti “Alpha Show” i Noizy-t ishte padiskutim eléktrizues nga performancat e artistëve të njohur shqiptar por edhe të huaj. Performanca mjaft të mira dhuruan në...

Ja sa persona ishin mbrëmë në “Alpha Show” të Noizy-t! (FOTO)

Koncerti “Alpha Show” i Noizy-t ishte padiskutim elektrizues nga performancat e artistëve të njohur shqiptar por edhe të huaj. Reperi Stresi gjithashtu u ngjít në...
error: Alert: Content is protected !!