Njëra prej konkurrenteve të emisionit “She’s on Top”, Silvi, ka rréfyer për publikun historinë e saj duke i përlòtur të gjithë në emision.

23-vjeçarja tregoi se është bërë nënë në moshë shumë të re, megjithëse familjen e saj e kishte kundér.

Pas lindjes së djalit, ajo u divòrcùa me bashkëshortin dhe “përralla” e saj s’kishte qenë aq e bukur, siç tregon Silvi.No description available.

“Kam ikur shumë e vogël nga Shqipëria në Zvicër, jetova atje deri në moshën 16 vjeç. Erdha me pushíme dhe shkova në Kosovë. Aty njoha dikë që u bë më pas bashkëshorti. Kalova shumë perípecí nga ana e familjes sime dhe shkàku kryesor ishte mosha ime e vogël. Ndenja gati 1 vit pa patur kontakt me familjarët. E pérjetova shumë kéq sepse në një moment nuk e mendova gjatë dhe thashë hë se do më flasin, por ishte periudha ime më e kéqe. Më pas mbeta shtatzënë, nuk e mendoja dot abòrtin.

Qàja pafund, u gëzova dhe vendosa ta mbàja. Familja akoma nuk më flisnin, derisa e morën vesh që isha shtatzënë. Pashë në telefon që po më merrte një numër shqiptar dhe në momentin e parë më erdhi në mendje motra dhe kur kam dëgjuar zërin e mamit, 1 orë kemi qàrë. E kishin marrë vesh që isha shtatzënë. Më tha shpresoj të më kuptosh tani e mbrapa se ç’është fjala nënë dhe pse je shumë e vogël. Atë fjali do e mbaj gjatë në mendje. Më pas ajo u bë mbështetja ime më e madhe.No description available.

Kisha rrezík déshtími nga muaji i katërt në muajin e nëntë dhe bëja një sérum 8 orë për ta mbajtur bebin. Mami rrinte 8 orë me mua në telefon derisa unë të mbaroja sérumin. Mbaj mend kur dola nga salla e opéracíonit dhe kur erdhi ish-bashkëshorti me bebin në dorë, ma vendosën në kraharor dhe nuk mund ta híqja. Pas 3-4 ditësh pësova tròmbòzë dhe ndenja 2 muaj e shtrùar. Nuk ma lejonin djalin ta fusja në spítal dhe ishte tòrtura ime më e madhe.

Pasi dola nga spítali kishim disa pròbleme për shkàk të familjes së atij dhe unë nuk i tregoja të shtëpisë sepse nuk e merrja guximin. U ftohën shumë gjërat, unë isha e sémurë dhe ai më jepte një strés që ma shuméfishonte dhe mendova të ndàhesha. Një ditë u zgjova, ai iku për punë, unë vesha djalin dhe lajmërova babin. I thashë duhet të vish patjetër dhe kur erdhi i thashë që unë do iki nga kjo shtëpi dhe nuk u ktheva më”, tregoi Silvi.

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!