Emisioni “Për’Puthen” është programi televiziv më i ndjékur në trojet shqiptare i cili théu të gjitha rekordet e audiencës televizive.

Arsyeja kryesore e suksesit ishte formati dhe konkurrentët interesant që u bënë pjesë e studios.

Ato erdhën për të gjetur dashurinë por fituan një famë shumë të madhe duke u bërë njerëzit më të pëlqyer të pubikut.

May be an image of 1 personDuke parë famën e madhe që morën nga “Për’Puthen” ato menduan ta shfrýtzonin dhe në aspektin financiar.

Konkurrentët më të famshëm filluan të bënin reklama, ‘giveaway’ dhe të hapnin bizneset e tyre private.

Konkurrenti i cili e ka ‘shfrýtzuar’ në mënyrën më mirë duket se është Mevlani.May be an image of 1 person, standing, outerwear and outdoors

 

Ai duke qenë me profesion këngëtar realizoi disa këngë të cilat rezultuan hite dhe numërojnë qindra e mijëra klikime.

Së fundmi Mevli duke parë që me muzikën ka shumë sukses, koncertet nëpër shqiptari i kanë ecur mirë, ka menduar të hapë një biznes të ri.

Ai ka hapur një restorant të cilin e ka quajtur “SHABA RESTO PIZZERIA”.

https://www.youtube.com/watch?v=iGubEc2OYAI

Shpresojmë që Mevlanit ti shkojë mbarë biznesi i ri dhe të ketë sukses si në muzikë.

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!