Para pak dtësh, Sindi ishte e ftuar në emisionin “Abc e Padites”, ku foli për rrugëtimin në “Për’Puthen” dhe marrédhénien me ish-konkurrentët e tjerë.

Ndër të tjera ajo foli edhe për personazhet që dolën si këngëtarë pas pjesëmarrëse në “Për’Puthen”, si Ana, Mevlani dhe Melisa.

Sindi u shpreh e bindur se nëse ata nuk do të kishin qenë pjesë e programit të famshëm nuk do të kishin marrë as 1 mijë klikime.

Ndërsa kur u pyet se kujt do t’i kërkonte mes Melisës, Anës dhe Mevlanit që të mos këndonte më, Sindi u përgjigj: “Të treve. Është e tmérrshme”.

Siç duket Melisa nuk e ka pritur mirë këtë deklaratë dhe ka ràagur përmes një videoje të gjatë të postuar në Instastory.

Melisa shprehet me shumë qetësi se dhe Sindi mund ta kishte shfrýtëzuar famën e marrë nga “Për’Puthen” për të bërë diçka më të mirë në jetën e saj.

Ajo shton se është shumë krenare me arritjet e saj aktuale në muzikë, por ndërkohë Sindi nuk po bën asgjë me jetën e saj.

Melisa shprehet se gjithë vëmendjen e marrë nga emisioni, Sindi po e pérdor për të hédhur vrér kundér të tjerëve dhe jo për veten.

Ajo thotë se Sindi ka shumë talent në violinë dhe me lutje i kërkon që të fokusohet tek vetja dhe jo tek të tjerët.

Sindit nuk i ka shpëtuar ky reàgim i Melisës dhe i ka kthyer menjëherë një përgjigje.

“Miqesisht pa íronízíme dhe pa víktímízím! Une nuk kam asgje personale as me ty as me “artistet” e rinj te Perputhen! Ne qofte se e ke degjuar me vemendje, une kam thene punoni fort per kete talentin qe keni dhe pastaj konsiderojeni veten te barabarte me artista qe kane vite qe studiojne dhe preferojne te maten mire perpara se te marrin nje hap te madh. Nuk preferojne te marrin klikime per ëardrobe malfunctions tek videoklipi i pare dhe puthjen e famshme te videoklipi i dyte! Arti nuk eshte kaq e dashur! Meso te kendosh njehere live pastaj konsideroje veten te “arríre”. Per mua mos ma qaj hallin se kur ti lépije-péshtyje dhe péshtyje-lépije per te bere nje kenge Sindi luante me orkestren filaromonike te Bukureshtit per 1000-2000 veta. Te japesh nje koncert ne violine pergatitesh te pakten 6-7 muaj per ate koncert po ti ske nga ta dish se sja ke idene e muzikes. Nje gje jam kurioze per ty apo edhe per ate tjetren. Per “muziken” tuaj kane folur edhe producente te njohur shqiptare dhe ju skeni asnje reàgim per ta. Pse reàgoni vetem per Sindin? Dhe me e bukura, tani cdokush po e ben diferencen se kush shkoi ne show per fame e kush ishte reale. Per ty kam goxha gjera qe si kam thene qe si di askush pervec meje as ai qe ke perkrah per te cilat je falenderuese! Gjithe te mirat ne rrugtimin tend te klikimet! Skéno skàndalin e rradhes per klikime te tjera!”, shkruan Sindi në pnjë postim.

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!