Ballina Showbiz Plàsin krítíkat për "Prit Pak" të Xhensilës dhe Lumi B vetëm pak...

Plàsin krítíkat për “Prit Pak” të Xhensilës dhe Lumi B vetëm pak orë pas publikimit (FOTO)

Në vetëm pak orë pas publikimit  të këngës së shumë pritur të Lumi B dhe Xhensila Myrtezaj, vijmë edhe komentet e njëpasnjëshme të ndjékësve dhe fansave të dyshes simpatike.

Duhet pranuar fakti se shikueshmëria është në rekorde maksimale për të dy artistët protagonist në videoklip por nuk mungojnë asnjëherë kritíkat e sidomos nga ato që janë tepër të afeksíonuar pas muzikës.Xhensila Myrtezaj dhe Lumi B nesër sjellin këngën e re, me pamje të tjera nga klipi - Telegrafi

Kënga “Prit Pak” e Xhensila Myrtezaj dhe Lumi B pritet më një sërë krítíkash, ku më kryesorja është zëri i Xhensiles por jo më pak edhe i Lumi B.

Asnjëri nga dyshja nuk kishte ruajtur origjinalitetin e zërit, pak më shumë origjinaliteti ishte ndoshta Lumi B por Xhensila Myrtezaj në të gjithë refrenin dhe jo vetëm, edhe gjatë këngës në tërësi luante me shumë ‘auto-tone’ të ndryshme muzikale.Xhensila Myrtezaj dhe Lumi B nesër sjellin këngën e re, me pamje të tjera nga klipi – Ndjeke

Gjithashtu ndryshonte zërin nëpërmjet taksinëve instrumentale, gjë të cilën mund ta bëjnë këngëtarët e nivelit të dobët, jo një këngëtare si Xhensila e cila këndon mjaft mirë LIVE.

Kjo u vërejt nga shumë ndjékës vetëm pak orë pas publikimit të këngës në YouTube. Të dy ishin në stilin e tij ne tinguj dhe në tekst.No description available.

Ajo që tërhoqi përsëri vëmendje përsëri për keq ishte edhe veshja tepër ekstràvagante e Xhensilës, e cila edhe pse pati një lindje, dhe statusi i saj ndryshoi, u bë nënë ajo përsëri është shfaqur me format më perfekte të mundshme.

Xhensila shfaqet tejet ku nuk përton të tregojë edhe më shumë se që duhet. Kjo zhveshje e saj nuk ka lënë pa rënë në sytë e shumë fansave të saj.No description available.

Megjithatë, jetojmë në kohen kur muzika shikohet e rrallë herë dëgjohet dhe është kthyer çdo gjë në komerçializëm.

Disave prej ndjékësve të dyshes simpatike, kënga i përngjante me “Vespa”, të cilën e ka në bashkëpunim me Endri Priftin dhe disa të tjerëve me “Wild Thoughts” të Rihanës.No description available.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

Ledri thùmbon kolegët: Dikush blen klikime, dikush gjëra të tjera! (FOTO)

Ledri Vula ka qenë dhe mbetet një nga reperët më të pëlqyer për publikun. Këngët e tij janë ndër më të dëgjuarat dhe ky sukses...

‘Si jeton me prinderit e Olsit?’/ Egli Tako habit me përgjigjen e saj! (FOTO)

Olsi Bylyku dhe Egli Tako janë një ndër çiftet më të komentuara të showbizit. Egli Tako, ka realizuar së fundmi një Q&A në Instagram, ku...

Aurela Gaçe thùmbon haptazi kolegët: Nuk kam lekë për të blerë…! (FOTO)

Aurela Gaçe apo siç e thërrasin ndryshe, diva e muzikës shqiptare, është një artiste shumë e dashur për publikun. Aurela ka pjesë e një interviste...

Marinën e ka ‘kàpur’ syri keq! Pas COVID i ndodh një tjetër íncídent! (FOTO)

Marina nuk flet shpesh për jetën e saj private, por kësaj here ajo ka kërkuar ndihmë nga ndjékësit pas një íncídenti që i ka...

Rita Ora i jep fund beqarisë! (FOTO)

Rita Ora dhe Taika Waititi janë martuar! Ata kanë zhvilluar një ceremoni të fshéhtë në Londër. “Ishte një ceremoni vërtet intime dhe super e veçantë...
error: Alert: Content is protected !!