Prej disa kohësh, shumë shtete kanë marrë vendimin që të hapin kufijtë, duke qenë se situate e pandemisë së korona virusit përgjithësisht është stabilizuar.

Shumë prej artistëve shqiptarë po udhëtojnë drejt vëndeve të ndryshme për të mbajtur koncertë muzikore.

Ledri Vula, ka qënë një ndër artistët e fundit që vendosi të mbante një koncert në Helsinki, në Finlandë., të cilin i është dashur ta anuloje, pasi reperit iu ndalua hyrja në shtetin finlandez.

Sipas burimeve thuhet se kjo ndodhi pasi ai tentoi të hynte si shtetas kosovar nga Gjermania, ndërkohë që shteti gjerman ende nuk i ka hapur kufijtë me Kosovën.

Nga ana tjetër për të udhëtuar drejt Finlandës, duhet të jeni të pajisur me një çertifikatë që vërteton se ju jeni të vaksinuar kundër koronvírusit, ose të keni një dokument që tregon se ju e keni kaluar Covid-19.Kjo po që ishte surprizë! Ledri Vula sjell super bashkëpunimin me mikun e  tij të ngushtë – iconstyle.al

Ndërkohë para pak ditësh në mediat rozë thuhej se Kida do të sjell në bashkëpunim me Ledri Vulën dhe Butrint Ymerin.

Në fakt, ka qënë ky i fundit i cili ka ftuar të këngëtarët e tjerë për këngën, e cila nuk do të vonojë edhe shumë.

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!