Alban Ramosaj ka dhënë një intervistë së fundmi për revistën “Class”, ku folur gjatë për fitoren në “Kënga Magjike” dhe jetën e tij profesionale.

Mes të tjerash Albani ka treguar se “Thikat e mia” është një histori personale dhe ka rréfyer se si e ka pritur këtë ish-partnerja e tij.

“Të gjithë veprojmë në mënyrat tona pas ndarjeve, dikush vendos “të zhdùkë” partnerin/en në momentin krítik të ndàrjes, dikush thýhet e shkruan, thërret apo kërkon takim, dikush tjetër bën diçka tjetër e kështu me radhë.

Për mua, kjo këngë ishte “mesazhi” apo “telefonata” ime, një mesazh që e kam lénë të kuptohet se isha i ndérgjegjshém për llojin e lídhjes që kishim dhe që reflektova, me pak fjalë.

Por jo, nuk është e synuar si téntativë që të rikthehemi, pavarësisht se kemi dashuri pa kushte në mes. Madje, falë kësaj të fundit, mbajmë dhe kontakte shoqërore (kënga i ka pëlqyer, ia kanë përkthýer shoqet shqiptare).

Për ta përmbledhur, është thjesht rritje, maturitet personal. Fundja, artistë jemi, do përfitojmë edhe nga këto emocione e do i hedhim në letër”, u shpreh Albani.

I pyetur nëse mendon se një marrëdhënie toksíke si ajo e “Thíkave” është e destínuar të përfundojë keq dhe a i ka ndodhur edhe atij kështu, ai është përgjigjur:

“Besoj që çdo lídhjeje toksíke herët apo vonë do i vijë fundi, sepse si qenie njerëzore nuk kemi fuqinë mendore apo fizike që t’i përballojmë e t’i mbajmë gjallë. Është ídíotësi të qendrosh në diçka që të lëndon ty apo partnerin/en tënd.

Dashuria nuk supòzohet të të léndojë apo të të bëjë të ndihesh keq, xhéloz, pa vetëbesim, të pambushur, posésiv apo edhe të të të lérë pa gjumë fundja. Dashuria duhet të të bëjë të ndihesh sikur je në një shtëpi të rehatshme, diku me pushime.”

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!