Sezoni i ri i emsionit të njohur të humorit “Portokalli” startoi mbrëmjen e 14 marsit në televizionin “Top Channel”.

Ashtu siç u njoftua, në moderimin e këtij programi do të ishte Fjoralba Ponari në krah të Salsano Rrapit, e cila ia doli me sukses të përshtatej me këtë format që në natë të parë.

Tani që këtij sezoni po i vjen fundi, fansat e bukuroshes janë mjaft kuríozë të dinë nëse ajo do të jetë sërish pjesë e këtij formati në të ardhmen. Portokalli, 21 Mars – Kënga Fjoralba Ponari, Salsano Rapi ( Diferenca je ti ) - YouTube

“A do jesh sezonin tjeter si prezantuese ne portokalli”, e ka pyetur ndjékësi.

“Ne deshiren dhe dienine time deri tani,po… por cfare nuk ben vaki”, i është përgjigjur moderatorja duke shùar kështu kuríozítetin e të gjithë fansave, të cilët duhet të jenë shumë të lumtur për këtë fakt.

Kujtojmë se komplímentat drejtuar moderatores së re të emisionit ishin të panumërta, teksa Fjoralba mori edhe “bekimin” e ish-moderatores së këtij emisioni, Xhemi Shehut.

“Suksese, e meriton”, ka shkruar Xhemi në foton e Fjoralbës, duke e uruar dhe përgëzuar për performancën e saj.

Fjoralba fitoi simpatinë e të gjithëve, por atë s’do ta shihnim në “Portokalli” po të mos ishte për Argjira Spancën, kolegen dhe mikeshën e saj më të mirë.

Argjira ishte ajo që e bindi Fjoralbën në moment të fundit të merrte pjesë në audícíonet e programit, siç ka treguar edhe vetë Fjoralba.

“Si shkove në audícíonet e “Portokallisë” kur kishe dyshíme?”– i shkruante dikush, ndërsa moderatorja tregonte:

“Insístoi Argjira Spanca që të mos e hùmbisja si mundësi. Jam paraqitur ditën e fundit të audícíoneve, 3 ditë para fillimit të spektaklit.”– tregonte ajo.

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!