Ballina Sport Ånkth në Euro2020/ Lojtari pëson atàk kardíak, gruaja vrapon drejt fushës (PAMJE...

Ånkth në Euro2020/ Lojtari pëson atàk kardíak, gruaja vrapon drejt fushës (PAMJE PRÈKËSE)

Kapiteni i Danimarkës, Christian Eriksen ka përjetuar një sùlm kardíak gjatë ndeshjes ndaj Finlandës duke rënë në tokë pa ndjenja.

Ndeshja mes dy kombëtareve skandinave ka sjell momente ankthi për gjithë futbollistët e pranishëm, por edhe tifozët e futbollit.

Kjo pasi kapiteni i Danimarkës, Eriksen është rrëzuar në tokë pa ndjenja. Arbitri i ndeshjes, por edhe lojtarët kanë kërkuar ndërhyrjen të shpejtë të ekipeve mjékësore.

Megjithatë, ylli i Interit vazhdon të mbetet i shtrírë dhe duke marrë ndihmën e mjékëve. Dyshímet e para janë se Eriksen ka pésuar sùlm në zemër.

Për më shumë se dhjetë minuta ekipi mjékësor i danezëve i qëndruan mbi kokë duke i bërë edhe reanímacíon kardíopolmonar.

Momente ànkthi te lojtarët e Danimarkës që e rrethuan lojtarin, duke mos lejuar që të shiheshin ato pamje.

Pas më shumë se dhjetë minutash ai u largua drejt spitalit, ku edhe në foto e publikuara shihej se ai ishte gjallë dhe me vetëdije.

Këtë e ka konfirmuar edhe UEFA me një postim në rrjetet sociale. Edhe komentatori i beIN Sport, Jamal Jabali, ka shkruar se lojtari është në gjendje stabile.

Një punë e mrekullueshme e stafit mjékësor që reaguan shpejt në momente kritike.

Gruaja e Christian Eriksen, Sabrina Kvist Jensen doli në fushë, me lòt në sy dhe e tmérruar, gjatë trajtimit që mjekët po i bënin burrit të saj në fushën e lojës.

Ndeshja është pezùlluar përkohësisht pasi mjékët ndërhynë me masazh në zemër, duke përdorur edhe defibrilator.

Lojtarët në fushë menjëherë kuptuan peshën e situatës dhe shumica nga ta ishin me lòt në sy teksa po shihnin gjéndjen e kapitenit të tyre.

Megjithatë, njëra nga skénat më prékëse padyshím se ishte zbrítja e gruas së Eriksenit në fushën e lojës, teksa nuk mund t’i ndalte lòtët.

E rrethuar nga portieri Kasper Schmeichel dhe kapiteni Simon Kjaer, zonja Eriksen mbeti në një distancë, duke u ngùshëllùar nga shokët e skuadrës së mesfushorit të Interit.

Disa fotografi të zonjës Eriksen që po qarkullojnë në rrjetet sociale kanë thýer zemrën e secilit sportdashës.Image

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

E ndjékin pafund njerëz! Bora Zemani surprízon fansat e saj në këtë mënyrë! (FOTO)

Bora Zemani prej më shumë se një viti tanimë ka qenë kryefjalë e mediave duke nisur që nga moderimi i programit hit “Për’Puthen”. Patsaj duke...

Fjoralba Ponari dhe Einxheli sapo na dëshmuan që shoqëria e vërtetë ekziston! (VIDEO)

Nuk është sekret fakti që Fjoralba Ponari ka një miqësi shumë të ngùshtë me ish-banoren e “Big Brother VIP Albania”, Einxhel Shkirën. Fjoralba e ka...

Luana nuk e ka ndërmend të ndalet, gati bashkëpunimi me reperin e njohur! (FOTO)

Në nismën e saj më të re “Thuaje”, Luana Vjollca erdhi me një qasje ndryshe si kurrë më parë. E ulur vetëm në një karrige...

Si asnjëherë më parë, Agron Llakaj rréfen momentin më të véshtirë në jetën e tij!

Pasditen e sotme, i ftuar në programin “Ditë pas dite” në Radio Televizionin Shqiptar ishte mjeshtri i humorit Agon Llakaj. Në një intervistë të rrallë...

‘Zénka’ mes Zhaklinës dhe Fifit, a duhet një vajzë ta ruajë veten për një djalë?

Fifi njihet si një ndër personàzhet e njohur e cila nuk e mendon dy herë ti shprehë hapur ndjenjat e saj. Mbrëmjen e djeshme,...
error: Alert: Content is protected !!