Një ngjàrje e réndë është regjistruar në Velipojë në orët e para të mëngjesit të kësaj të diele.

Pas në shérri bànal për ndàrjen e rërës dhe shezlongeve në plazh, 4 persona mbetën të vràrë dhe 2 të tjerë të plàgosur.

Kujtim Ferracaku 59-vjeç, Xhovani Gocaj 25-vjeç, Edmond Gocaj 38-vjeç dhe Myzerim Zeneli vetëm 20 vjeç mbeten të vdékur në vend pas përplasjes me àrmë të pronarëve të dy hoteleve.Vrasja në Velipojë/ Shpallen në kërkim dy persona, 20 të shoqëruar,  dyshohet se u përdorën 6 armë. 20-vjeçari që u vra, kishte nisur punë dje  si kamerier - Balkanweb.com - News24

Akoma më tràgjik ishte fati i 20-vjeçarit që humbi jetën, i cili ditën e djeshme kishte filluar punën si kamarier në hotelin Gocaj.

Dita e parë e tij e punës rezultoi fàtale dhe rezultoi të ishte dhe dita e fundit e jetës. Po ashtu nuk do të jetë më e njëjtë jeta edhe e një të míturi, vetëm 17 vjeç.

Nipi i Kujtim Ferracakut, Elmilind Dyli, ka marrë një plùmb në gju dhe mjékët po mendojnë t’i présin këmbën.

I plàgosuri tjetër është vëllai i Ferracakut, 54 vjeçari Hasan Ferracaku i cili ndodhet në gjéndje të réndë në Spítalin e Tràumës.Mbeti i vrarë pas përplasjeve me armë në Velipojë, , kush është 25-vjeçari  Xhovan Gocaj (FOTO) – Lapsi.al

Ferracaku, pronar i Hotel ‘Fantazia’ është përplàsur me àrmë me vëllezërit Gocaj, pronarë të hotelit ‘Gocaj’. Bizneset e tyre ndodheshin vetëm 50 metra larg njëri-tjetrit.

Dyshohet se konflikti nisi ditën e djeshme për shezlongët e plazhit. Sipas informacioneve paraprake të polícisë mësohet se kanë shkuar anëtarët e familjes Ferracuku që kanë shkuar në mesnatë në hotelin e Gocajve për të sqaruar konflíktín për shezlonët.

Dy pronarët e hoteleve janë përplàsur me njëri-tjetrin dhe konflíkti ka dégjénéruar me përdorimin e àrmëve.EMRAT/ Përplasje me armë pas mesnate në Velipojë, 4 të vrarë, mes tyre 2  vëllezër. Të plagosur dhe 2 të tjerë, ja çfarë thotë Policia -  Balkanweb.com - News24

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!